Nasze projekty

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Uczniowe szkół ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w tegorocznej, 18. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Jego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

W tym roku uczestnicy będą się pochylać nad 1 i 2 Księgą Królewską oraz Ewangelią wg św. Marka. Konkurs przebiega w trzech etapach: szkolnym, diecezjalnym i ogólnopolskim.

 

– Warto wziąć udział w tym Konkursie, nie tylko by sprawdzić swoje możliwości i stać się najlepszym w danej edycji. Najważniejsze jest spotkanie ze Słowem, które rzeczywiście jest żywe i skuteczne, zdolne przemieniać nas, a przez to również rzeczywistość, w której żyjemy – zachęcają organizatorzy konkursu.

Reklama

 

– Młodzi spotykający się z tą inicjatywą, mogą doświadczyć tego wielokrotnie, między innymi korzystając z propozycji udziału w dodatkowych wydarzeniach. Są to warsztaty z Pismem Świętym, konferencje o tematyce biblijnej i spotkania modlitewne – wyliczają inicjatorzy akcji.

 

Reklama

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 3 marca na stronie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – www.okwb.pl. Na laureatów czekają m.in. indeksy na uczelnie wyższe, zagraniczne pielgrzymki oraz atrakcyjne upominki rzeczowe.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite