ODDANIE33 – rozpoczyna się III edycja ogólnopolskich rekolekcji

Projekt ODDANIE33 to 33 dni przygotowania do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem - Jezusowi. Tę drogę duchową polecali i osobiście praktykowali wszyscy papieże XX wieku. 1 stycznia 2021 roku rozpoczyna się III Ogólnopolska edycja 33-dniowych rekolekcji. Otrzymały one apostolskie błogosławieństwo Papieża Franciszka.

1 dnia Nowego Roku, w Uroczystość Bożej Rodzicielki rozpoczęła się III Edycja Ogólnopolskich 33-dniowych Rekolekcji pod nazwą ODDANIE33. Duchowość całkowitego oddania się Matce Bożej to sprawdzona i pewna droga duchowa, która otrzymała pełne błogosławieństwo Kościoła.

Rekolekcje, przygotowane w ramach projektu ODDANIE33 odbywają się za pośrednictwem mediów w następujących formach:

  • Na specjalnie przygotowanej stronie internetowej: www.oddanie33.pl – na której znajdują się wszystkie rozważania, potrzebne do odbycia rekolekcji. Wystarczy wejść na stronę i kliknąć w zakładkę: “Rozpocznij rekolekcje”.
  • Rekolekcje będą też emitowane w Radiu Profeto.

Ważne informacje duchowe oraz teologiczne na temat rekolekcji ODDANIE33 można znaleźć we wprowadzeniu do rekolekcji: https://oddanie33.pl/wprowadzenie. Stacja7 objęła rekolekcje patronatem medialnym.

Reklama
Reklama

Rozważania przygotowane zostały przez Fundację Tota Tua, powołaną specjalnie do realizacji tych rekolekcji. Treści w nich zawarte obejmują fragmenty z Pisma Świętego, Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, dzienników Alicji Lenczewskiej oraz tzw. “światło z Fatimy” – spojrzenie na słowo z dnia przez pryzmat objawień Matki Bożej w Fatimie i jej słów skierowanych do Kościoła i świata.

Błogosławieństwo Kościoła

Przygotowane, autorskie rozważania posiadają Nihil Obstat oraz Imprimatur Kurii Metropolitalnej w Poznaniu. Dla działalności Fundacji Tota Tua, związanej z prowadzeniem 33-dniowych rekolekcji – listu poparcia udzielił ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Możemy w nim przeczytać: “Mając na uwadze dotychczasową działalność Fundacji Tota Tua, która jest mi znana i spotyka się aprobatą duszpasterzy, wyrażam wdzięczność wobec wszystkich, którzy życzliwie przyjmują prowadzone przez nią działania”.

Reklama
Reklama

25 listopada Organizatorzy otrzymali z Watykanu Pismo z błogosławieństwem od Ojca Świętego Franciszka. Czytamy w nim między innymi: “Niech czas spędzony na słuchaniu Słowa, zaowocuje odnową duchową i mocą do mężnego świadczenia o swojej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Wszystkim Organizatorom i Uczestnikom rekolekcji oraz Ich Bliskim, Jego Świątobliwość udziela Apostolskiego Błogosławieństwa”.


To rekolekcje – czołg. Jeśli budowałeś w swoim ogródeczku budowle ‘swojej’ wiary, lub masz w tym ogródeczku tejże wiary ruiny, wiedz, że te rekolekcje przejadą po twoim terenie z mocą ciężkiego sprzętu, ale nie po to by doprowadzić do zgliszczy, ale po to by pozostawić za sobą pałac piękny tak, że aż dech zapiera, piękny i mocny tak, że będziesz płakał z wdzięczności Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu w zjednoczeniu z Matką najukochańszą, z matką tak dobrą i kochaną jaką tylko możesz sobie wyobrazić. Te rekolekcje podniosły mnie z prochu moich wyobrażeń i niewiedzy. Dały mi doznać i przeżyć coś, czego, żywię nadzieję, Pan Bóg nie pozwoli mi już nigdy zapomnieć. Moje serce skulone i zahukane przekształciło się w serce mężne tak, że nigdy nawet nie marzyłabym o takim stanie, stanie spokoju, ufności i pewności w działaniu i w miłości. Ten który zabiera życie stare, zabiera po to, by żyć prawdziwie z krwi, kości i Ducha Świętego. Chwała Panu. Amen” – to słowa Kamilli, która przeżyła rekolekcje ODDANIE 33 w jednej z poprzednich edycji i napisała swoje świadectwo na stronie projektu.

Reklama

Jak i dlaczego powstały rekolekcje ODDANIE33?

Przez ostatnie półtora roku Fundacja Tota Tua zorganizowała 33-dniowe rekolekcje w ponad 100 parafiach archidiecezji poznańskiej. Rekolekcje te przynosiły i przynoszą konkretne i trwałe owoce. W marcu 2020 roku – po wprowadzeniu obostrzeń związanych z pandemią, organizatorzy postanowili opracować materiały w taki sposób, aby można je zorganizować w parafii oraz osobiście wziąć w nich udział bez względu na okoliczności zewnętrzne.

W poprzednich edycjach rekolekcji, prowadzonych za pośrednictwem internetu, brało udział po kilkadziesiąt tysięcy osób.

O fundacji Tota Tua

Fundacja Tota Tua została założona przez trzy małżeństwa sakramentalne, aby prowadzić dzieła ewangelizacji w zjednoczeniu z biskupami, kapłanami oraz osobami konsekrowanymi. Fundacja działa pod opieką biskupów Damiana Bryla oraz Szymona Stułkowskiego. Prezesem Fundacji jest Adrian Pakuła. Fundacja prowadzi znane w całej Polsce dzieło modlitwy za kapłanów, prowadzi rekolekcje dla dzieci, młodzieży oraz w parafiach.

W tym roku, na prośbę wspólnoty Lednica2000 Fundacja przygotowała także młodzieżową wersję 33-dniowych rekolekcji, która była duchowym przygotowaniem do tegorocznej Lednicy. Rekolekcje zostały już przetłumaczone na języki angielski, niemiecki, hiszpański oraz portugalski. W planach Fundacji Tota Tua jest organizacja międzynarodowych rekolekcji 33-dniowych dla młodzieży.

Wszystkie osoby, ruchy lub wspólnoty, które chciałyby się zaangażować w projekt, prosimy o kontakt pod adresem mailowym: [email protected]


Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę