Nasze projekty

Oaza zaprasza na rekolekcje z „Listami Jezusa”

Ruch Światło-Życie organizuje wakacyjne rekolekcje oazowe w konwencji listownej korespondencji z Jezusem. Odbędą się dwa turnusy rekolekcyjne, mogą wziąć w nich udział zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli.

W tym roku wiele turnusów rekolekcyjnych różnych wspólnot odbywa się w nietypowej dla nich formie. Oazy wakacyjne w wielu diecezjach organizowane są lokalnie. Diecezja kielecka również przygotowała je w formie stacjonarnej i mają one ciekawą tematykę – będą to rekolekcje z „Listami Jezusa”.

– Kto jeszcze pisze listy? W skrzynce znajdziemy listy z banku, z firmy, urzędu. A list od Jezusa…? Zapraszamy na rekolekcje, gdzie będziemy odbierać listy, które pisze do nas Pan Jezus – zachęcają organizatorzy i zapraszają, aby „odkrywać, co Jezus chce przekazać każdemu z nas w ogromnie swojej miłości”. Stacjonarnie rekolekcje odbędą się dla różnych grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych indywidualnych i małżonków.

W Kielcach przewidziano dwa turnusy, przy Duszpasterstwie Akademickim WESOLA54. Pierwsza kielecka tura rusza już 26 lipca i potrwa do 1 sierpnia, kolejna od 2 do 8 sierpnia. Kolejnym miejsce spotkań jest Włoszczowa, parafia Wniebowzięcia NMP – od 2 do 8 sierpnia. Z kolei w drugiej połowie sierpnia na oazowiczów czeka Gorzków i parafia św. Małgorzaty.

Reklama
Reklama

Formułą duchowych ćwiczeń staną się listy. W ramach każdego dnia przewidziano Mszę św., konferencję i modlitwę wspólnotową oraz tzw. „Wyprawę otwartych oczu”, a także spotkania w grupach.

Ruch Światło-Życie powstał w Polsce założony przez sł. Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, a jego celem jest formacja ku dojrzałości chrześcijańskiej. Skupia ludzi różnego wieku i stanu: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w części rodzinnej, jaką jest Kościół Domowy.

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite