Nasze projekty

Msza święta za prezydenta Andrzeja Dudę

W czwartek, 6 sierpnia, w archikatedrze warszawskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny i inaugurującego służbę prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę

Msza św. zostanie odprawiona pod przewodnictwem abp. Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Jak poinformował KAI rzecznik KEP, ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, "na zaproszenie Pani Marszałek abp Stanisław Gądecki będzie w parlamencie, a na zaproszenie metropolity warszawskiego będzie na Mszy świętej w dn. 6 sierpnia w archikatedrze warszawskiej". – Abp Gądecki na oba zaproszenia odpowiedział pozytywnie – poinformował rzecznik KEP.

Homilię podczas Mszy św. wygłosi prymas Polski, abp Wojciech Polak. Swój udział, jako gospodarz miejsca, potwierdził kard. Kazimierz Nycz. Prawdopodobnie obecny będzie także nuncjusz apostolski, abp Celestino Migliore.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 w sali plenarnej Sejmu RP, od zaprzysiężenia prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym. O godz. 10.35 prezydent złoży wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Macieja Płażyńskiego – marszałka Sejmu RP w latach 1997-2001, pod tablicą upamiętniającą posłów i senatorów RP – ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem oraz pod tablicą upamiętniającą posłów na Sejm RP poległych podczas II Wojny Światowej.

Reklama

O godz. 11.50 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie rozpocznie się Msza św. w intencji Ojczyzny i inaugurującego służbę prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak podała Kancelaria Prezydenta, z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w archikatedrze, wszyscy dziennikarze zainteresowani śledzeniem przebiegu Mszy św., będą mogli to robić w Centrum Prasowym w Pałacu Ślubów, gdzie będzie również możliwość rejestracji dźwięku.

Po Mszy św. para prezydencka przejdzie z katedry do Zamku Królewskiego, gdzie odbędzie się uroczystość przekazania prezydentowi RP odznak Orderu Orła Białego i Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski. Podczas uroczystości planowane jest wystąpienie prezydenta RP.

Reklama

O godz. 15.00 odbędzie się uroczyste powitanie nowego prezydenta w Pałacu Prezydenckim. O 15.30 na Pl. Piłsudskiego zaplanowano uroczystość przyjęcia przez Prezydenta RP zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP.

Uroczystości będą transmitowane online na stronie www.prezydent.pl


am / Warszawa

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite