Nasze projekty

Motocyklem do Maryi

Około 300 motocyklistów z różnych stron Podhala, Spisza i Orawy przybyło 1 maja do sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu, aby wziąć udział w V Pielgrzymce Motocyklistów.

V Pielgrzymkę Motocyklistów do Ludźmierza rozpoczęła Msza św. przy ołtarzu polowym. Ks. Tomasz Stec w homilii przypomniał najnowsze postanowienia Episkopatu Polski dotyczące jeżdżących na motorach.

– Jakże ważne jest zauważenie najbliższych, pomoc, rozmowa, a dopiero potem odpalenie maszyny. Bo liczy się to, co duchowe. Druga sprawa to zgodność słów z rzeczywistością. Nie trzeba grać twardziela zawsze i wszędzie. Trzeba nam być jak patron dnia dzisiejszego – św. Józef: jasny, przeźroczysty, czysty, klarowny. nigdy nie ściemniał – przyznał wprost ks. Stec.

Po Mszy św. motory poświęcił ks. Karol Paluch (sam też przybył na motorze) z Miętustwa. Następnie fani ryczących maszyn złożyli kwiaty i światełka pamięci przy figurze św. Jana Pawła II. Na zakończenie pielgrzymki motocykliści odbyli rundę honorową wokół Ogrodu Maryjnego, wokół ołtarza polowego i wyjechali z Ludźmierza.

Reklama
Reklama

Do Ludźmierza przyjechali miłośnicy motorów z różnych wspólnot i zrzeszeń, m.in. grupa „Pasja i Wiara” z Miętustwa. W specjalnych uniformach motocykliści przynieśli do ołtarza figurę Matki Bożej Ludźmierskiej.

Motocykliści w każdą niedzielę o godz. 8 gromadzą się na Mszy św. w kościele ojców jezuitów „Na Górce” w Zakopanem. Z kolei 10 czerwca odbędzie się doroczne spotkanie motocyklistów organizowane w parafii NMP Królowej Polski w Cichem-Miętustwie.


jg / Ludźmierz

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite