Nasze projekty

W Krakowie odbędzie się światowy kongres turystyki religijnej

Kraków będzie miejscem kolejnego światowego kongresu turystyki religijnej jesienią 2018 roku. Decyzję w tej sprawie podjęto 24 listopada na zakończenie tegorocznej edycji imprezy w Fatimie. Uczestniczący w obradach przewodniczący Światowej Organizacji Turystycznej (WTO) Taleb Rifai już teraz zapowiedział, że jednym z tematów przyszłorocznego spotkania będzie “bezpieczeństwo w podróżowaniu, z jednoczesnym zachowaniem swobody”.

Podróżowanie powinno być przyjemne a zarazem bezpieczne. Jednym ze współczesnych wyzwań jest to, jak zaplanować rok w turystyce, aby nie był on naznaczony dużą sezonowością i drastycznymi zmianami liczby gości – oświadczył Jordańczyk.

W zakończonym 24 bm. dwudniowym kongresie turystyki religijnej w Fatimie wzięło udział ponad 1000 uczestników z całego świata. Byli wśród nich m.in. obecni i byli ministrowie m.in. z Paragwaju, Sri Lanki, Litwy, Macedonii i Egiptu.

Podczas tego spotkania ks. Carlos Cabecinhas, rektor portugalskiego sanktuarium narodowego, przyznał, że wydarzenia takie, jak odbywający się w Fatimie kongres, wpływają na odkrywanie dużego potencjału tkwiącego w turystyce religijnej, a zarazem są formą przybliżania narodów. „Dlatego właśnie dziś tak bardzo potrzebna jest refleksja nad tym sektorem turystyki i wymiana doświadczeń” – dodał ksiądz rektor.

Reklama

Fatimskie spotkanie, zorganizowane pod hasłem “Potencjał świętych miejsc jako narzędzie rozwoju zrównoważonej turystyki”, odbyło się m.in. pod patronatem portugalskiej organizacji turystycznej i ministerstwa gospodarki.


mz (KAI/AE/RR) / Fatima

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite