Nasze projekty

Kraków: Świętymi bądźcie!

Myślą przewodnią tegorocznego Akademickiego Czuwania Zesłania Ducha Świętego w krakowskiej kolegiacie św. Anny są słowa z księgi Kapłańskiej (19,2) i Pierwszego Listu Świętego Piotra (1,16): „Świętymi bądźcie”. Takie jest pragnienie Boga, który chce jednoczyć się ze swoim ludem.

Czuwanie będzie okazją do modlitwy o świętość każdego człowieka. O godz. 19.30 zostanie odprawiona Eucharystia, po niej, ok. 20.45 rozpocznie się Nabożeństwo Świadków – modlitwa do wybranych czternastu świętych i błogosławionych Krakowa o łaski Ducha Świętego. Podczas modlitwy do świątyni będą wnoszone relikwie poszczególnych świętych.

Po wniesieniu wszystkich relikwii zostanie wśród śpiewu litanii do tych świętych wniesiony Najświętszy Sakrament. Ok. 21.30 rozpocznie się modlitwa o wylanie darów Ducha Świętego, a kapłani będą nakładać ręce na zebranych prosząc Ducha Świętego o te Jego dary, których dana osoba najbardziej potrzebuje do świętości.

Po tym Nabożeństwie, ok. 22.30, przedstawiciele DA wezmą relikwiarze i świece i rozejdą się w różne miejsca kościoła. Kapłan z Najświętszym Sakramentem będzie przechodził wśród wiernych, zatrzymując się w różnych miejscach kościoła. Ten moment będzie szczególnym czasem modlitwy o dary Ducha Świętego, którego Jezus w Najświętszym Sakramencie będzie udzielał.

Reklama
Reklama

Po wszystkim organizatorzy zapraszają na Agapę – spotkanie przy stole.

Zapraszamy również na wydarzenie facebookowe!

Reklama
Reklama

wklejka_fatima_25

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite