Nasze projekty

Kraków: modlitwa za prześladowanych chrześcijan

6 września w kościele św. Wojciecha na Rynku Głównym w Krakowie odprawiona zostanie Msza Święta w intencji prześladowanych chrześcijan. Do modlitwy są zaproszeni wszyscy chętni mieszkańcy Krakowa i okolic.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie planuje takie spotkania w każdą pierwszą środę miesiąca w różnych kościołach w Krakowie. Pierwsze modlitewne spotkanie odbędzie się już 6 września. Rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 20. Po adoracji, o godzinie 21.37 odprawiona zostanie Msza Święta. W czasie pierwszego modlitewnego spotkania obecny będzie także br. George, franciszkanin z Aleppo. Wygłosi on krótkie świadectwo na temat swojej pracy w Syrii.

– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic na te Msze Święte. Nasi bracia w wierze potrzebują naszej solidarności, również tej wyrażonej w modlitwie, która jest dla nich wsparciem w uproszeniu daru męstwa. Chcemy się modlić także za tych, którzy prześladują, prosząc Pana Boga o miłosierdzie i łaskę opamiętania – mówi ks. Rafał Cyfka, dyrektor krakowskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Wojna w Syrii trwa ponad 6 lat. W wyniku działań wojennych zginęło bądź ucierpiało około 800 tysięcy ludzi. Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” niesie pomoc ofiarom wojny i pomaga m.in poprzez odbudowę zniszczonych domów chrześcijan, wsparcie finansowe dla kuchni prowadzonej przez jezuitów, odbudowę piekarń, sklepów spożywczych i warsztatów

Reklama
Reklama

kana / Kraków

Katolicka Agencja Informacyjna

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę