Nasze projekty

Kraków: Rejs po Wiśle dla Aleppo

Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" i Krakowska Grupa AMNIS organizują rejs po Wiśle, by wspomóc akcję „Mleko dla Aleppo”. Dochód z biletów przeznaczony będzie na zakup mleka dla najmłodszych mieszańców objętego wojną miasta.

Pierwszy z planowanych w ramach inicjatywy „Kraków dla Aleppo – Kurs na dobro” odbędzie się w najbliższą niedzielę. Od maja rejsy odbywać się będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 11:00. Każdy z nich potrwa godzinę. Podczas rejsu pasażerowie będą mogli przypomnieć sobie najważniejsze wypowiedzi św. Jana Pawła II oraz dowiedzieć się o aktualnej sytuacji w Syrii.

Już od kilku lat sytuacja w Alleppo sprawia, że ponad 70 proc. mieszkańców żyje poniżej poziomu ubóstwa. Ubóstwo dotyka także matki karmiące piersią. Z powodu niedożywienia nie są one w stanie karmić swoich dzieci.

„W tej dramatycznej sytuacji mleko jest absolutną podstawą zapewniającą odpowiedni rozwój dzieci. Uważamy, że dzieci Aleppo, którym odebrano beztroskie dzieciństwo, powinny mieć zagwarantowany dostęp do choćby podstawowych produktów, dzięki którym będą mogły przeżyć i prawidłowo się rozwijać” – mówią organizatorzy.

Reklama

Dochód z rejsu przeznaczony będzie właśnie na tej projekt. Program ma objąć ok. 2850 dzieci do 10 roku życia.

Bilety można nabyć w krakowskim biurze PKWP – Pola Dialogu przy ul. Stradomskiej 6 oraz na Przystani Wawel, a rezerwacji można dokonać online na www.e-statek.pl.

Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie niesie pomoc dla uchodźców i prześladowanych chrześcijan, zapewniając im pomoc materialną i duszpasterską.

Reklama

 

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite