Nasze projekty

Kostrzyn nad Odrą: ruszył Przystanek Jezus

Po raz 18. ruszyła Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystanek Jezus”, która rozpoczęła się w niedzielę wieczorem w Kostrzynie nad Odrą. Wydarzenie towarzyszą festiwalowi rockowemu Przystanek Woodstock, który ma się odbyć od 3 do 5 sierpnia. Na Przystanek Jezus przybyło 500 ewangelizatorów nie z Polski, ale także z Anglii, Słowacji, Czech, Niemiec, Ukrainy, Francji, USA, Filipin i Pakistanu, gotowych jest dawać świadectwo swej wiary.

Hasłem tegorocznego spotkania są słowa Jezusa: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20). Do Kostrzyna przybyło już 50. księży a pozostali jeszcze dojadą – powiedział ks. Artur Godnarski, który powitał także dowódców policji współpracujących z organizatorami.

Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Tadeusz Lityński. Homilię wygłosił ordynariusz diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej bp Edward Dajczak.

Bp Lityński podkreślił, że po to jest ta wspólnota aby pomagać odkrywać skarb, czyli Jezusowe zbawienie i nie myśleć o sobie ale o innych. Wskazał, że obecna ewangelizacja modlitwą i świadectwem wsparta jest dziełem św. Br. Alberta, którego relikwie są tu obecne.

Reklama
Reklama

Natomiast bp Edward Dajczak w homilii odniósł się do słów Benedykta XVI, przypominając jego słowa o tym, że Kościół nie jest tam gdzie się organizuje, reformuje czy rządzi. Kościół jest tylko w tych, którzy wierzą i w nim przyjmują dar wiary, który staje się dla nich życiem – podkreślił bp Dajczak.

Spotkania ewangelizacyjne towarzyszące festiwalowi rockowemu Przystanek Woodstock odbywać się będą do 6 sierpnia. Na PJ przybyło 500 ewangelizatorów nie tylko z Polski, ale z Anglii, Słowacji, Czech, Niemiec, Ukrainy, Francji, USA, Filipin i Pakistanu, gotowych jest dawać świadectwo swej wiary podczas mającego się odbyć od 3 do 5 sierpnia, festiwalu Przystanek Wodstock.

W ramach Przystanku Jezus odprawiane będą Msze św., zaplanowano koncerty, wykłady i spotkania z ciekawymi ludźmi oraz pokazy filmowe.

Reklama
Reklama

Patronem tegorocznego spotkania jest św. Brat Albert Chmielowski, który swoją działalnością i duchowością wpisuje się w ewangelizacyjną posługę na Przystanku Woodstock. Przed kilkoma dniami przywiezione do Domu Wspólnoty św. Tymoteusza w Gubinie relikwie świętego, towarzyszyć będą podczas rekolekcji w Kostrzynie.

W tym roku po raz pierwszy baza Przystanku Jezus znalazła się w bezpośredniej bliskości pola woodstockowego. Organizatorzy tłumaczą, że chcą być jak najbliżej tych, którzy będą potrzebować rozmowy, wspólnej modlitwy i pojednania z Bogiem. Biorąc wzór z życia i heroicznej służby Br. Alberta postanowili oddać się pod patronat tego świętego, który stanowi inspirację do szukania nowych sposobów wyjścia do ubogich przede wszystkim duchowo. „Albert jest dla nas przykładem radykalnego życia Ewangelią” – podkreślają.

Już jest 1700 duchowych Przystankowiczów. Z dnia na dzień rośnie ich liczba, są to ludzie z całego świata, którzy modlą się za ewangelizatorów i uczestników Przystanku Woodstock oraz łączą się za pośrednictwem radia Profeto.pl. To ponad dwukrotnie więcej osób, niż uczestników Przystanku Jezus – zaznaczyli organizatorzy na stronie internetowej.

Reklama

Przystanek Jezus powstał w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w roku 1999, jako odpowiedź na potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Przystanku Woodstock, który jest jednym z największych koncertów muzyki rockowej w Europie gromadzący kilkaset tysięcy młodych.

Inicjatorem pierwszego Przystanku Jezus w Żarach w 1999 r. był bp Edward Dajczak, ówczesny bp pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, natomiast organizatorem – Wspólnota św. Tymoteusza – Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej Ewangelizacji z Gubina pod opieką ks. Artura Godnarskiego, przewodniczącego tego Stowarzyszenia.


wm / Kostrzyn n/Odrą (KAI)

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę