Nasze projekty

Trwa Przystanek Jezus. „Żeby być świadkiem, trzeba być wszczepionym w Jezusa”

W Płotach trwa 21. edycja Przystanku Jezus. Uczestnicy mają za sobą trzy intensywne dni rekolekcji, które prowadzili biskup Edward Dajczak i ks. Rafał Jarosiewicz.

Fot: Facebook.com/@PrzystanekJezus

W konferencjach, opartych na Ewangelii przypomnieli uczestnikom, że aby być świadkiem Jezusa dla innych, głoszący musi być w Niego wszczepiony, ciągle odnawiać z Nim swoją przyjaźń i budować w sobie mentalność ewangelizatora, która ma w sercu to samo pragnienie, które ma Jezus, czyli doprowadzenie do Zbawienia każdego człowieka.

Obok rekolekcji przygotowaniem do ewangelizacji bezpośredniej były też warsztaty prowadzone przez członków Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza i przez Marcina Zielińskiego, lidera wspólnoty Głos Pana ze Skierniewic.

Reklama

W środę wieczorem, po Mszy św. posłania, ewangelizatorzy po raz pierwszy wyszli na przystankowe pole by spotkać się z swoimi siostrami i braćmi przyjeżdżającymi już na Pol’and’Rock Festival. ich obecność pod sceną Przystanku Jezus rozpoczęło uroczyste poświęcenie białego krzyża, który tradycyjnie stoi przy wejściu na pole.

Rozpoczął się czas, na który długo czekali uczestnicy Przystanku Jezus. Czas spotkań twarzą w twarz z drugim człowiekiem. Czas świadectwa, dzielenia wiary i serca z innymi.

A na Przystankowej zaczyna się już realizacja licznych inicjatyw. W czwartek będzie można posłuchać występów zespołów: TAU, 2 Tm 2,3 czy Luxtorpedy oraz wiele innych atrakcji.

Reklama

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę