„Wszyscy jesteśmy braćmi”. Już za tydzień startuje 22. edycja Przystanku Jezus

W poniedziałek, 1 sierpnia w Czaplinku rozpocznie się 22. edycja Przystanku Jezus. Oficjalnym początkiem spotkania będzie Msza św. sprawowana o godz. 16.00 przez ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edwarda Dajczaka. Rozpocznie ona czas rekolekcji przygotowujących ewangelizatorów do ich posługi na polach Festiwalu Pol'and'Rock.

FOT. PRZYSTANEK JEZUS/FACEBOOK.COM

W tym roku Przystanek Jezus odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia w nowej lokalizacji – w Czaplinku w województwie zachodniopomorskim. Powodem jest zmiana lokalizacji Festiwalu Pol’And’Rock. Zgodnie z zapowiedzią rekolekcje poprowadzi ks. Michał Olszewski sercanin, a tematem rekolekcji i całej tegorocznej edycji będą słowa „Wszyscy jesteśmy braćmi”.

W czasie Przystanku Jezus obok troski duchowej o ewangelizatorów, zostaną zorganizowane dla nich również warsztaty ewangelizacyjne, których celem jest praktyczne przygotowanie uczestników PJ do owocnych spotkań z drugim człowiekiem. Warsztaty dla ewangelizatorów poprowadzą w tym roku: przedstawiciele SESA Polska, ks. Rafał Jarosiewicz i Ruch chrześcijański Mt 28.

W czasie trwania Festiwalu Pol’and’Rock przy Krzyżu odbywać się będą spotkania z Gośćmi PJ, którymi w tym roku będą: Fundacja Składak, misjonarz świecki John Poul i Fundacja Wypłyń na głębie.

Reklama

„Zostań BRO ewangelizatora!”

„Przygotowując się do Przystanku Jezus podjęliśmy również akcję pod hasłem: Zostań BRO ewangelizatora! Naszym pomysłem jest swoista „adopcja” ewangelizatora, stanie się jego BRO na czas Przystanku Jezus i wspieranie go swoją modlitwą podczas, gdy on wychodzi na pole dawać świadectwo swojej wiary” – mówią organizatorzy.

Co trzeba zrobić, by stać się BRO? Wystarczy, że osoba chętna napisze maila (na adres: [email protected]) o temacie BRO z wiadomością o chęci otoczenia modlitwą jednego z ewangelizatorów, a organizatorzy w pierwszym dniu PJ odeślą informację, który z przystankowiczów staje się jego duchowym BRO .

Przystanek Jezus powstał w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w 1999 r. Jest to odpowiedź na potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanku Woodstock), który jest jednym z największych koncertów muzyki rockowej w Europie i gromadzi kilkaset tysięcy młodych. Co roku w Przystanku Jezus bierze udział kilkuset ewangelizatorów z Polski i z zagranicy.

Reklama

pa, mat.prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę