Nasze projekty

Kard. Macharski po udanym zabiegu

Kard. Franciszek Macharski przeszedł dziś udany zabieg stabilizacji potyliczno-szyjnej kręgosłupa. Operację wykonali lekarze z Katedry Ortopedii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Zakopanem.

Kard. Macharski nadal przebywa w Klinice Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Centrum Medycyny Ratunkowej i Katastrof Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Metropolita senior archidiecezji krakowskiej trafił do niej w niedzielę po poważnym upadku ze schodów, który spowodował utratę przytomności.

Kard. Stanisław Dziwisz udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych i prosił wiernych o modlitwę wsparcia. „Trzeba mieć nadzieję, ale sytuacja jest poważna. Dlatego się modlimy, by wspierać go duchowo” – powiedział w poniedziałek metropolita krakowski.

„Stan kardynała Macharskiego jest ciężki, ale stabilny” – poinformowała dzisiaj archidiecezja krakowska. „Niezmiennie otaczamy naszą serdeczną modlitwą kard. Franciszka, a lekarzom, pielęgniarkom i personelowi medycznemu wyrażamy ogromną wdzięczność za ich ofiarną pracę” – powiedział ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika archidiecezji krakowskiej.

Reklama

Trwają modlitwy w intencji powrotu do zdrowia kard. Macharskiego. Jednej z nich, która miała miejsce w poniedziałek w Katedrze Wawelskiej, przewodniczył kard. Dziwisz. Jak przekazał ks. Studnicki o stałej modlitwie zapewniają zarówno biskupi i politycy, jak i zwykli wierni z całej Polski.

Kardynał Franciszek Macharski urodził się 20 maja 1927 r. w Krakowie. 2 kwietnia 1950 r. otrzymał z rąk kard. Adama Stefana Sapiehy święcenia kapłańskie. Święceń biskupich udzielił mu 6 stycznia 1979 r. Jan Paweł II, a kardynałem został 30 czerwca 1979 r. W latach 1979-2005 był metropolitą krakowskim.


luk / Kraków

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite