Nasze projekty

Już po raz piąty będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego

Od pięciu lat trzecia niedziela zwykła obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. W tym roku przypada ona 21 stycznia.

Fot. Priscilla Du Preez 🇨🇦/Unsplash

Franciszek ogłosił ustanowienie Niedzieli Słowa Bożego liście apostolskim w formie motu proprio „Aperuit illis” wydanym 30 września 2019 roku. Papież podpisał dokument w 1600 rocznicę śmierci oraz w liturgiczne wspomnienie św. Hieronima – wielkiego miłośnika i tłumacza Pisma Świętego, doktora Kościoła.

Niedziela Słowa Bożego jest obchodzona w III niedzielę okresu zwykłego. W tym roku obchody przypadają 21 stycznia.

„Ta Niedziela Słowa Bożego staje się odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności” – czytamy w papieskim dokumencie.

Reklama

Z okazji Niedzieli Słowa Bożego Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II przygotowało specjalne materiały do celebracji, modlitwy i katechezy. Materiały dostępne są na stronie biblista.pl.

ZOBACZ TEŻ: „Osobista lektura Pisma Świętego prowadzi do fascynacji Bogiem”

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę