Nasze projekty

Jubileuszowa Koronka na ulicach miast

Modlitwa na skrzyżowaniach i placach całej Polski w dniu obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski - to pomysł Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, we współpracy z Zespołem "Iskra Bożego Miłosierdzia" z Polski i Włoch. Wspólna modlitwa odbędzie się 15 kwietnia o godz. 15.00.

Modlitwa będzie prowadzona również w kościołach i placówkach polonijnych. Szczególny charakter modlitwa będzie miała w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w których udział wezmą Parlamentarzyści. Bazując na doświadczeniu i tradycji corocznego wrześniowego wydarzenia „Koronka na ulicach miast świata”, Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” zaprasza mieszkańców polskich miast i wsi do wspólnej modlitwy za naszą Ojczyznę.

Program wydarzenia obejmuje zgromadzenie się w małych lub większych grupach w kluczowych publicznych miejscach, takich jak skrzyżowania ulic, place, rynki i skwery miast. W miejscach tych uczestnicy odmówią wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny. Jeżeli to możliwe, modlitwie może towarzyszyć bicie dzwonów w kościołach parafialnych. Spotkanie ma jednorazowy, unikalny charakter związany wyłącznie z Jubileuszem Chrztu Polski.

Wszyscy, którzy co roku we wrześniu spotykali się na skrzyżowaniach ulic mogą teraz, wyjątkowo w kwietniu, włączyć się w modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Jubileusz Chrztu Polski jest wspaniałą okazją do rozszerzania orędzia Miłosierdzia Bożego i prośby „o miłosierdzie dla nas i całego świata”.

Reklama
Reklama

Modlitwę Patronatem Honorowym objął i przedsięwzięciu błogosławi arcybiskup Marek Jędraszewski. TVP 1 objęła to wydarzenie patronatem medialnym.


az / Łódź

Reklama
Reklama

Ratzinger_Wprowadzeniewchrzes_2012_500pcxPolecamy książkę „Wprowadzenie w chrześcijaństwo” kard. Josepha Ratzingera

Tą książką Znak jako pierwszy polski wydawca rozpoczął zapoznawanie polskich czytelników z dorobkiem Josepha Ratzingera, który wówczas nie był nawet jeszcze biskupem (pierwsze wydanie ukazało się w 1971 roku).

We Wprowadzeniu w chrześcijaństwo poprzez analizę „Credo” autor wprowadza czytelników w głębokie rozumienie kluczowych zagadnień wiary, dając świadectwo zarówno doskonałej znajomości sytuacji dzisiejszego człowieka, jak i ogromnej otwartości na współczesne prądy myślowe.

Reklama

>>> Kup teraz <<<

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę