Nasze projekty

Jesteś za życiem? Dziś w Warszawie Święto Życia

Już dziś, w niedzielę 15 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie XIII Marsz Świętości Życia. To święto życia, wielkie święto rodzin i wszystkich, dbają o najmłodszych, najsłabszych, wykluczanych. Udział w marszu to "tak" dla życia. "Chrześcijanie chcą być coraz bardziej duszą Warszawy" - podkreśla kard. Kazimierz Nycz. Dołączcie! Czekamy na was!

#adOPCJA

Hasłem tegorocznego marszu są słowa “Jestem za życiem” a tematem poruszanym przy tej okazji jest adopcja. Organizatorzy marszu w Warszawie chcą zwrócić uwagę zarówno na dzieci, w domach dziecka, pozbawione rodziców, oczekujące na adopcję, jak też na rodziców adopcyjnych, którzy zdecydowali się im stworzyć rodzinę. – To opcja warta rozważenia – podkreślają organizatorzy marszu. – Rodziny, które nie mogą doczekać się własnych dzieci, mogą je adoptować.

Organizatorzy chcą również podkreślić, że kobieta, która spodziewa się niechcianego dziecka, nie musi decydować się na aborcję, ale może urodzić i oddać dziecko do adopcji. W mediach społecznościowych marszowi będzie towarzyszył hashtag #adOPCJA

Reklama
Reklama

Niedziela, godzina 12.30 przy Kolumnie Zygmunta

Warto podkreślić, że Marsz Świętości Życia organizują wspólnie dwie warszawskie diecezje: archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska. Poprzedzą go Msze święte odprawione o godz. 11.00 przez kard. Kazimierza Nycza w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście i przez bp. Romualda Kamińskiego w katedrze świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła na Pradze.

Na zakończenie całe rodziny będą przyjmowały specjalne, indywidualne błogosławieństwo.

Reklama
Reklama

Bezpośrednio po Mszy świętej z obu katedr wyruszą marsze, które spotkają się na Placu Zamkowym o godz. 12.30.

Trasa

Wszyscy spotkają się razem przy Kolumnie Zygmunta, gdzie przewidziano krótkie wystąpienia. Zaraz po nich, ok. godz. 12.40 wyruszy XIII Marsz Świętości Życia. Trasa będzie prowadzić Krakowskim Przedmieściem do bazyliki Świętego Krzyża. Na zakończenie: krótkie wystąpienia na stopniach bazyliki ii błogosławieństwo na rozesłanie.

Reklama

„Pielucha dla malucha”

Również w tym roku uczestnicy marszu wspomogą Domy Samotnej Matki w podwarszawskich Chyliczkach i Zielonce. Artykuły dla niemowląt, pieluchy, odżywki itp. można przynosić do specjalnych punktów – przy katedrze św. Floriana na Pradze oraz od godz. 12.00 przy Kolumnie Zygmunta.

Marsz Świętości Życia nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego (W tym roku wyjątkowo 9 kwietnia). W swej istocie jest podkreśleniem wartości życia, między innymi obroną praw do życia każdego człowieka: nienarodzonego, cierpiącego, wykluczonego.

Organizatorami Marszu Świętości Życia w Warszawie są archidiecezja warszawska i diecezja warszawsko-praska. Jego nazwa nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Kościół w Polsce ustanowił ten dzień w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium Vitae z 1995 r.

Po raz pierwszy Marsz Świętości Życia odbył się w Warszawie 25 marca 2006 r. Od 2010 r. w jego organizację włączyła się diecezja warszawsko-praska. W zeszłym roku w Marszu Świętości Życia wzięło udział ok. 10 tys. mieszkańców Warszawy.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite