Nasze projekty

#JednymGłosem w hołdzie powstańcom. Dołącz do wirtualnego chóru!

Nie wiadomo, czy w tym roku 1 sierpnia Polacy zaśpiewają "(nie)zakazane piosenki" na pl. Piłsudskiego, dlatego Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza do wzięcia udziału w akcji #JednymGłosem, czyli stworzenia wielotysięcznego wirtualnego chóru, który wyśpiewa wspólnie "Pałacyk Michla". Do inicjatywy może dołączyć każdy! Wystarczy nagrać własną wersję utworu i przesłać go organizatorom.

fot. Muzeum Powstania Warszawskiego

Każdy, kto chciałby wziąć udział w akcji, powinien nagrać w formie wideo lub audio własną wersję „Pałacyku Michla”, a następnie wysłać ją do Muzeum Powstania Warszawskiego. W ten sposób, po zmontowaniu wszystkich wykonań, powstanie wielotysięczny wirtualny chór. – Chcemy stworzyć potężny wirtualny chór. Im nas więcej, tym większa chwała i cześć naszym kochanym Powstańcom Warszawskim – mówi Tomasz Wolny.

Co roku 1 sierpnia tysiące Polaków spotyka się na pl. Piłsudskiego, aby wspólnie wyśpiewać „(nie)zakazane piosenki”. Nie wiadomo czy tak się stanie i tym razem, ale ta wyjątkowa sytuacja – jak podkreślają organizatorzy – nie przeszkodzi „by w rocznicę Powstania Warszawskiego pokazać, że ciągle istnieje niezwykły chór tysięcy głosów z całego świata”.

Czerpmy z lekcji, którą dali nam Powstańcy – że łatwiej żyć, przetrwać, gdy jest się razem. Że jedną z najważniejszych rzeczy jest móc z kimś dzielić swoje doświadczenia i emocje.

Reklama
Reklama

Na stronie internetowej Muzeum udostępniło podkład muzyczny oraz tekst do piosenki. Nagrania można przesyłać do 28 czerwca na adres: [email protected] 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę