Nasze projekty

Instagramerzy dla dzieci z domu dziecka! „Nie powinny się martwić czy będą mieć co spakować na wakacje”

Krakowscy instagramerzy prowadzą akcję społeczną, której celem jest wsparcie letniego wypoczynku dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych z Krakowa.

Zdjęcie ilustracyjne | Fot. Freepik

Przez ostatnie lata udało się nam wspólnymi siłami przeprowadzić blisko 20 akcji. Wspieraliśmy podopiecznych wspomnianych placówek opiekuńczo-wychowawczych tak paczkami świątecznymi, jak i przyborami szkolnymi na powrót do szkoły po wakacjach oraz prezentami z okazji Dnia Dziecka – opowiada Agnieszka Rusin, pomysłodawczyni akcji.

CZYTAJ>>> Gdzie na wakacje? Podpowiadamy ciekawe miejsca

Wakacje dla dzieci z domu dziecka wspólnymi siłami

Facebookowa grupa oraz krakowscy instagramerzy prowadzą akcję społeczną, której celem jest wsparcie letniego wypoczynku dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych stolicy Małopolski.

Reklama

Inicjatywa jest prowadzona na facebookowej grupie „Pomoc dla dzieci z Domu Dziecka – Kraków”. Aktualnie skupia ona prawie 800 osób, które regularnie włączają się w pomoc dla krakowskich domów dziecka mieszczących się przy ul. Piłsudskiego, ul. św. Gertrudy, ul. Św. Teresy, ul. Zyblikiewicza i ul. Sobieskiego.

CZYTAJ>> Święty na wakacje. Wybierz swojego!

„Dla dzieci z domów dziecka to bardzo ważne, że wyjadą na wypoczynek ze swoimi walizkami”

Jak dopowiada A. Rusin, dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych wymagają dużej uwagi. A zbliżają się wakacje, więc ta troska jest podwójna.

Reklama

Wspólnie z naszą grupą postanowiliśmy w tym roku wspomóc ten czas, by mógł stać się przestrzenią do radosnej zabawy i okresem wytchnienia od trudnej rzeczywistości dnia codziennego – tłumaczy.

Za zebrane środki zostaną zakupione m.in. walizki podróżne, plecaki, gumowe piłki, klapki bądź olejki do opalania. Część pieniędzy zostanie przeznaczona także na vouchery do Multikina bądź Parku Wodnego. Łącznie założono pozyskanie 10 tys. zł.

Myślę, że dla podopiecznych domów dziecka to bardzo ważne, że wyjadą na wypoczynek ze swoimi walizkami, plecakami bądź bidonami. Da im to poczucie niezależności i spokoju – dopowiada Julia Liśkiewicz, która jest współadministratorką opisywanej grupy facebookowej oraz tworzy plakaty związane z jej inicjatywami.

Reklama

ZOBACZ>>> Nasze piękne polskie wakacje

Instagramerzy na pomoc!

W rozpowszechnianie inicjatywy włączyli się również krakowscy influencerzy – na ich kontach można odnaleźć podpowiedzi dotyczące atrakcji turystycznych, sposobów spędzania czasu z dzieckiem, pomysłów na podróżowanie z maluchem czy macierzyństwa: @mama_z_krakowa, @tata_z_krakowa, @an_ti_nuda, @mommyincracow, @maluchynaszlaku oraz @naturalnie_blisko.

To właśnie na social mediach poznałem pomysłodawczynię akcji i pomyślałem, że nie można ominąć takiej inicjatywy. Na moim profilu obserwujący szukają inspiracji do fajnego spędzenia czasu z dzieckiem, także w wakacje. Mam więc nadzieję, że będą mieć też otwarte serca, by wesprzeć przygotowanie wolnego czasu letniego dzieciom, które nie mogą oczekiwać na wsparcie swoich rodziców – zaznacza Michał, czyli instagramowy @tata_z_krakowa.

CZYTAJ>>> Odpocznij, a Twoje relacje na tym zyskają

„Dzieci nie powinny się martwić czy będą mieć co spakować na wakacje”

Z kolei Ania z profilu @an_ti_nuda zauważa, że wakacje, zwłaszcza dla dzieci, powinny być czasem beztroski i relaksu. Dzieci nie powinny zamartwiać się czy będą się mieć w co spakować bądź jak się ubrać na wyjazd. A potrzeba naprawdę niewiele, żeby spełnić ich małe marzenia. Bardzo nas cieszy, że już tyle osób odpowiedziało na nasz apel – przyznaje.

Nasze konta obserwuje kilka tysięcy osób – mamy więc nadzieję, że te zasięgi przełożą się na uzbieranie potrzebnej kwoty. Jeśli choć część naszych followersów odpowie i przekaże drobną darowiznę, na pewno akcja skończy się sukcesem. Zachęcamy także do udostępniania informacji o zbiórce – razem możemy więcej – dodaje Karolina, a więc @mama_z_krakowa.

Akcję można wesprzeć finansowo na stronie TUTAJ. Można również przekazać pomoc rzeczową. Wsparcie trafi do 50 wychowanków z 5 krakowskich domów dziecka.

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę