Nasze projekty

Głosić, przemieniać, wychować. 400 lat Zakonu Pijarów

Wspólnota pijarska rozpoczyna świętowanie Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego związanego z rocznicą 400 lat istnienia Zakonu Pijarów oraz 250-tą rocznicą kanonizacji swego założyciela, św. Józefa Kalasancjusza. Jubileuszowe hasło brzmi: "Głosić, przemieniać, wychowywać".

Zakon Pijarów razem ze świeckimi współpracownikami zajmuje się wychowaniem dzieci i młodzieży w szkołach i parafiach. Pijarzy od lat prowadzą także placówki edukacji nieformalnej /centra kultury, świetlice, kluby sportowe/ i dzieła wspomagające (fundacje, stowarzyszenie, wydawnictwo).

Od 400 lat zakonników inspiruje pomysł na szkołę równych szans dla każdego – przekazany przez św. Józefa Kalasancjusza, założyciela pijarskiej wspólnoty. Mamy doświadczenie i wciąż interesujemy się sytuacją w polskiej edukacji! Zakon Pijarów, świętujący jubileusz swojego istnienia, zaprasza na spotkanie „Pijarzy w obliczu nowych wyzwań edukacyjnych”, podczas którego opowiemy o historii zakonu, naszym święcie oraz o tym, jak tworzyć dobrą szkołę równych szans.

Gośćmi zaplanowanej na 26 listopada konferencji będą:
– kard. Zenon Grocholewski, wieloletni Prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej;
– o. Józef Matras, przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów;
– o. Sławomir Dziadkiewicz, koordynujący pracę szkół pijarskich w Polsce.

Reklama

Konferencja odbędzie się 26 listopada 2016r., w godzinach 10:00-10:40, w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej, ul. Meissnera 20, Kraków (wejście do dolnego kościoła)

Po konferencji, o godz. 11:00 w kościele rozpocznie się msza św. inaugurująca jubileusz. Po mszy organizatorzy w budynku pijarskiego gimnazjum przy ul. Dzielskiego 1.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/stacja7use/domains/stacja7.pl/public_html/wp-content/themes/st7/inc/template-functions.php on line 784

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite