Nasze projekty

Ruszył Ogólnopolski Konkurs Szopek Fundacji Trzech Króli

Zdjęcia na Ogólnopolski Konkurs Szopek pt. „Pastuszkowie przybywajcie” można nadsyłać do 8 stycznia. Szopka może być wykonana w dowolnym stylu i technice.

Do wzięcia udziału w konkursie Fundacja zaprasza całe rodziny. Organizatorzy zachęcają, by do zbudowania szopki użyć naturalnych surowców – słomy, piórek, patyczków, kory drzew czy mchu – choć może być ona wykonana w dowolnym stylu i technice. Następnie swoją pracę należy dobrze sfotografować, by była jak najlepiej widoczna i doświetlona na jasnym tle.

Istotne jest, aby szopka w sposób wyraźny niosła przesłanie Bożego Narodzenia, a praca była wykonana własnoręcznie (nie umieszczamy gotowych figur czy manekinów) – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

ZOBACZ TAKŻE: Orszak Trzech Króli. Cztery specjalne formy świętowania

Reklama

Aby zgłosić szopkę do konkursu należy wykonać jedno zdjęcie (format JPG, minimalna rozdzielczość 72 DPI) i przesłać je na adres e-mail [email protected].

Rozstrzygnięcie konkursu i wybranie 3 najpiękniejszych szopek nastąpi w wyniku głosowania prowadzonego za pośrednictwem strony internetowej www.orszak.org. Patronat nad Ogólnopolskim Konkursem Szopek pt. „Pastuszkowie przybywajcie” objęła firma KGHM Polska Miedź.

Fundacja „Orszak Trzech Króli” została powołana do istnienia w 2010 r., a od 2012 r. jest organizacją pożytku publicznego. Organizacja jest inicjatorem i organizatorem największych jasełek ulicznych na świecie – Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a także w kilkuset miejscowościach w Polsce i na świecie.

Reklama

Fundacja przez cały rok pracuje również nad innymi projektami wspierającymi działania kulturalne. Prowokuje do twórczego działania poprzez wartościowe konkursy. Inicjuje działania w środowiskach lokalnych, czego efektem jest powstawanie wielu stowarzyszeń i fundacji wspierającej swoje środowiska. Organizacja zabiega również o propagowanie idei wolontariatu oraz działalności charytatywnej.

os, KAI/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę