Nasze projekty

Ewangelizował do końca życia. Zmarł ks. Piotr Urbanowski

W wieku 48 lat zmarł nagle dziś rano w Warszawie ks. Piotr Urbanowski, moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji warszawsko-praskiej. Był oddanym duszpasterzem młodzieży, który - jak zauważają jego znajomi - ewangelizował do końca życia.

Z chwilą podania tej smutnej wiadomości posypały się w mediach społecznościowych liczne podziękowania i świadectwa osób wdzięcznych za posługę tego kapłana.

Zostanie w pamięci wszystkich jako wspaniały Ksiądz,przyjaciel i wychowawca młodzieży – pisze pani Edyta.

Dziękuję za żywą wiarę – dodaje pani Kinga

Reklama
Reklama

Ewangelizował do końca, ostatnie co wrzucił na Facebooka to słowa JPII do młodych. Jeden z najbardziej gorliwych księży naszej diecezji” – pisze ks. Robert Wielądek

Magnificat za Twoje życie, posługę i wszelkie wspólne chwile – piszą inni.

Ksiądz Piotr pochodził z Wołomina, gdzie urodził się 6 grudnia 1972 roku. Święcenia kapłańskie przyjął rąk biskupa Kazimierza Romaniuka 29 maja 1999 roku.

Reklama
Reklama

Jako wikariusz pracował w Parafiach: św. Stanisława BM w Siennicy (1999-2002), św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie (2002-2007), Świętej Trójcy w Ząbkach (2007-2012) a ostatnio w Parafii św. Jakuba Apostoła na Tarchominie.

W latach 2002-2017 był członkiem Rady Kapłańskiej (z wyboru). Jako moderator diecezjalny troszczył się o wspólnoty Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie (2012-2015); 6 września 2015 roku został mianowany moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie i był nim do chwili swojej nagłej śmierci.

Informacje o uroczystościach pogrzebowych zostaną podane w terminie późniejszym.

Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite