Nasze projekty

Dominikanie zapraszają do studiowania filozofii i teologii online

Dominikańskie Studium Filozoficzno-Teologiczne zaprasza na wykłady w formie online. Rekrutacja już trwa, na studium można zapisać się bez względu na wiek i wykształcenie.

Studium jest inicjatywą wykładowców Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów, jednej z najstarszych szkół teologicznych w Krakowie. Szkołę tę stworzono dla tych, którzy chcą systematycznie i dogłębnie poznawać wielką tradycję chrześcijańskiej filozofii i teologii. Tradycyjnie zajęcia DSFT odbywają się w Krakowie, a całość studium to 4 lata nauki. Ze względu na epidemię skrócono ten czas do 3 lat, a zajęcia dla osób rozpoczynających studium (I rok) będą odbywać się w formie zdalnej.

Wykładowcami w studium są osoby duchowne oraz świeccy, m. in.: s. prof. dr hab. Barbara Chyrowicz SSpS, dr hab. Krzysztof Mielcarek,
prof. KUL, dr Janusz Pyda, dr hab. Mateusz Przanowski, dr hab. Tomasz Gałuszka OP, prof. UPJPII, ks. dr Wojciech Węgrzyniak

I rok DSFT obejmuje 12 spotkań. Pojawią się na nich zagadnienia ze wstępu do filozofii, teologii, metafizyki i do Pisma Świętego, a także teologia dogmatyczna, historia Kościoła i teologia moralna, przybliżająca nauczanie Kościoła w kwestiach etycznych. Wykłady odbywać się będą w soboty w godzinach 9-14, a osoby zapisane na studium będą mogły odsłuchać nagrań przez 7 dni. Terminy zajęć w pierwszym semestrze to 3 i 24 października, 14 i 28 listopada, 12 grudnia i 16 stycznia 2021.

Reklama

Od 1 września trwa rekrutacja na I roku Studium.  Można wziąć w nim udział bez względu na wiek i wykształcenie. – Zapraszamy uczniów, studentów, absolwentów i osoby pracujące – piszą na stronie organizatorzy. Aby zapisać się na listę studentów, wystarczy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres: [email protected] Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w studium jest odpłatny. Wszystkie informacje na temat DSFT można znaleźć na stronie Studium.

os/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite