Daj się „wkleić” dla młodzieży z albinizmem. Niezwykła akcja w mediach społecznościowych

Akcja ma na celu pomoc w utrzymaniu domu Tanga House w Tanzanii, w którym obecnie przebywa 14 nastolatków z albinizmem. Wystarczy wysłać swoje zdjęcie do organizatorów, a w odpowiedzi otrzymamy specjalnie przygotowaną grafikę, przeznaczoną do publikacji na profilach w mediach społecznościowych.

Fot. materiały prasowe

Celem akcji “Daj się wkleić dla młodzieży z albinizmem!” jest przede wszystkim zebranie środków na roczne utrzymanie domu Tanga House w Tanzanii, w którym obecnie przebywa 14 nastolatków. Dom jest dla nich jedynym bezpiecznym miejscem. Osoby z albinizmem wciąż narażone są na niebezpieczeństwo, są okaleczane, a nawet zabijane – w Tanzanii wciąż wierzy się, że ich ciała są talizmanami chroniącymi przed nieszczęściem. 

Roczny koszt utrzymania domu to ok. 156 tys. zł. Środki zebrane w ramach akcji zostaną wykorzystane na zapewnienie wyżywienia, zakup pomocy naukowych, zakup ubrań, zapewnienie dojazdu młodzieży do szkoły, opłacenie bieżących potrzeb medycznych, opłacenie wynagrodzeń dla obsługi domu. Poza zbiórką środków finansowych, akcja ma także na celu zwrócenie uwagi na ogromne niebezpieczeństwo, z jakim zmagają się osoby z albinizmem mieszkające w Tanzanii. 

CZYTAJ: To oni tworzą Tanga House. Kabula, Teresa i Sylivester. Trzy historie, jedno marzenie: bezpieczeństwo

Reklama
Reklama

Daj się wkleić!

Media społecznościowe są bardzo dobrym narzędziem do tego, żeby dotrzeć do dużego grona odbiorców. Dlatego chcemy je dobrze wykorzystać. Dlatego stworzyliśmy mocną identyfikację wizualną i ruszyliśmy z kampanią dla naszej młodzieży – wyjaśniają organizatorzy. Akcja staje się viralowa i coraz więcej osób daje się wkleić. Ty też się daj! – zachęcają.

Aby wziąć udział w akcji należy skontaktować się z organizatorami i wysłać swoje zdjęcie poprzez fanpage na Facebooku (TUTAJ) lub na adres e-mail: [email protected] W odpowiedzi otrzymamy grafikę, którą należy udostępnić w swoich mediach społecznościowych z krótką zachętą do zapoznania się z akcją. Szczegóły akcji oraz przykładowe grafiki dostępne są także w wydarzeniu na Facebooku TUTAJ.

Czym jest Tanga House?

Misjonarze należący do Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, którzy od lat posługują w Regionie Jeziora Wiktorii w Tanzanii, zauważyli ogromną potrzebę zaopiekowania się właśnie tą zmarginalizowaną i prześladowaną społecznością – osób z albinizmem. Postanowili wybudować dom dla młodzieży z albinizmem – miejsce, w którym czuliby się bezpiecznie, by byli w nim akceptowani, kochani oraz by mogli dojrzewać, wzrastać i spełniać swoje marzenia w otoczeniu domowego ciepła. Tak zrodził się projekt Domu dla Młodzieży z Albinizmem „TANGA”.

Reklama
Reklama

W codzienne prowadzenie domu zaangażowanych jest kilka osób: ks. Janusz Machota SMA, s. Amelia i s. Barbara ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej oraz Kasia Jurdziak, misjonarka świecka SMA. Dom dla Młodzieży z Albinizmem „TANGA” można także wesprzeć odwiedzając ich stronę internetową i wpłacając datek TUTAJ.

mat. prasowe,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę