Nasze projekty

Część dzieci wraca do szkół. Rząd znosi niektóre obostrzenia

Jak ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski, w 11 województwach najmłodsze dzieci wracają do szkół w systemie hybrydowym. Pozostali uczniowie dalej będą się uczyć zdalnie.

Od poniedziałku 26 kwietnia do szkół w systemie hybrydowym wrócą najmłodsi uczniowie w województwach: małopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubuskim, pomorskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim i podlaskim. Starci uczniowie i dzieci z innych województw dalej będą się uczyć w formie zdalnej.

Dodatkowo w 11 województwach od 26 kwietnia będą mogły zostać otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. W całej Polsce zamknięte pozostają sklepy odzieżowe, restauracje, czy kina. W dalszym ciągu w całym kraju w kościołach pozostaje ograniczenie – 1 osoba na 20 metrów kwadratowych powierzchni.

Reklama
Reklama

W trakcie konferencji pojawiła się też zapowiedź otwarcia instytucji kultury po weekendzie majowym.

Jak dodał minister zdrowia, szczegółowy plan znoszenia kolejnych obostrzeń rząd przedstawi w przyszłym tygodniu. Zapowiedział też, że wtedy zostaną zaprezentowane wskazania dotyczące wesel, komunii i działalności innych gałęzi gospodarki.

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite