Nasze projekty

Czarny poniedziałek. Zaproszenie do modlitwy

W poniedziałek, 3 października o godz. 12.00, w polskich kościołach zostaną odprawione Msze św. w tej intencji.

Na ten dzień zapowiedziany jest ogólnopolski strajk kobiet. Ta społeczna inicjatywa, zwana także „czarnym poniedziałkiem” jest organizowana za pośrednictwem mediów społecznościowych, w proteście przeciwko ewentualnemu zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Chodzi o obywatelski projekt ustawy, całkowicie zabraniającej przerywania ciąży, który posłowie skierowali niedawno pod obrady komisji sejmowych.

Oprócz akcji mającej polegać na ubraniu się na czarno, rezygnowaniu kobiet z pracy poprzez wykorzystywanie przez nich prawa do odebrania dnia wolnego „na żądanie”, zapowiedziano manifestacje w kilkudziesięciu miastach m.in we Wrocławiu, Warszawie, Łodzi i Krakowie. W stolicy manifestacja rozpocznie się o godz. 15.30 na pl. Zamkowym.

Reklama
Reklama

Jednocześnie odbędą się modlitwy o prawe sumienia i światło Ducha Świętego dla wszystkich decydujących w Polsce o prawnej ochronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Modlitwy zaplanowano na godz. 12.00 w wielu kościołach w całej Polsce.

W katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze mszy świętej koncelebrowanej w tej intencji będzie przewodniczył abp Henryk Hoser. W archikatedrze łódzkiej koncelebrze będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Z kolei w sanktuarium na Jasnej Górze mszę świętą odprawi metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Organizatorzy modlitw zachęcają wiernych do przybycia w białych strojach.


IAR/jj

Reklama
ReklamaPOLECAMY ARTYKUŁY:


„Gwałt był straszną rzeczą, ale aborcja jeszcze gorszą”

Reklama

Modlitwa w obronie życia poczętego


Modlitwa za Ojczyznę


Analiza projektów ustaw


Nie pomogą czarne marsze – „nie zabijaj” znaczy „nie zabijaj”Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite