Nasze projekty

„Chcemy dobrze i rzetelne informować”. Arkadiusz Grochot gościem poranka „Siódma9”

Gościem poranka rozgłośni katolickich „Siódma 9” był koordynator działu news w Stacji7.pl Arkadiusz Grochot. „W dziale informacyjnym chcemy skupiać jak najszersze punkty widzenia. Chcemy dobrze, rzetelnie informować o sprawach dobrych, ale także trudnych, tak, aby odbiorca miał pełen obraz” – powiedział w rozmowie z Januszem Zalewskim.

W rozmowie zauważył, że informacje związane z wiarą i życiem Kościoła mogą być często nacechowane opinią.

Z jednej strony mamy media bardziej nieprzychylne Kościołowi, które swoim faktom nadają negatywnego zabarwienia, a z drugiej strony istnieją media typowo kościelne, mocno osadzone w rzeczywistości Kościoła, co może sprawić, że nie są do końca obiektywne i nie pokazują do końca rzetelnie kościelnej rzeczywistości – stwierdził red. Grochot.

Zaznaczył, że dział newsowy portalu Stacji7.pl skupia się w swojej pracy na obiektywnym przedstawianiu informacji. W dziale informacyjnym chcemy skupiać jak najszersze punkty widzenia. Chcemy dobrze, rzetelnie informować o sprawach dobrych, ale także trudnych, tak aby odbiorca miał pełen obraz. Nie chcemy nadawać rysu informacjom, ale chcemy aby czytelnik sam wyrobił sobie opinię – powiedział koordynator działu news w Stacji 7.

Reklama

SPRAWDŹ: Arkadiusz Grochot przechodzi z RMF FM do Stacji7

Chcielibyśmy stać się agendą informacyjną dla całego Kościoła w Polsce, a nie tylko dla jednego wycinka związanego z tym, czy innym środowiskiem – dodał.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

Reklama

Stacja7/siodma9.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę