Nasze projekty

Podejmij 20 wyzwań Maryi. Różaniec z Carlem Acutisem

"Chciałam zaproponować nową formę podejścia do różańca. Do treści, które ze sobą niesie. Inspiracją był dla mnie Carlo Acutis, który tak do Różańca podchodził. Te dwadzieścia tajemnic różańca potraktował jako wyzwanie na swoje życie i po kolei wypełniał te wyzwania, które daje nam Maryja w różańcu" - mówiła w Poranku „Siódma9” Magdalena Kędzierska-Zaporowska, autorka książki pt. "Różaniec z bł. Carlem Acutisem".

Fot. Materiały Wydawnictwa eSPe

Autorka książki pt. „Różaniec z bł. Carlem Acutisem” w audycji podzieliła się metodą na skupienie swojej uwagi w czasie odmawiania modlitwy różańcowej, a przy okazji poznanie życia tego niezwykłego błogosławionego. Metoda jest prosta. Jeśli każda tajemnica różańca została odniesiona w jakiś sposób do życia Carla Acutisa, to została potraktowana jako wyzwanie. Maryja ukazując nam historie z życia Jezusa, pokazuje nam konkretne sposoby jak odpowiedzieć na wezwanie: „Róbcie wszystko cokolwiek Wam powie”. I ten różaniec skupia się właściwie na tym jednym wezwaniu. Carlo właśnie tak funkcjonował. Robił wszystko, cokolwiek mówił mu Jezus. W ten sposób do tego podeszłam. Każda tajemnica różańca, to jakieś wydarzenie z życia Carla, jakaś jego pasja, decyzja życiowa – mówiła w rozmowie Magdalena Kędzierska-Zaporowska, dodając, że to właśnie to proponuje dzieciom wraz z podpowiedzią jak same mogą odpowiedzieć na to wyzwanie.

ZOBACZ TEŻ: Bezkompromisowy święty. Podejmijmy wyzwanie Carla Acutisa!

Jak podkreśla, w pewien sposób te wyzwania odnoszą się do popularnych w internecie „challange’ów”, które bywają niebezpieczne, a jednak dzieci dają się w nie wciągnąć. Chcemy dać dzieciakom taką myśl, że największym wyzwaniem jest próbować żyć dobrze, próbować odpowiadać dobrem na zło, próbować stawiać tamę np. hejtowi w internecie. Carlo Acutis jest przykładem, że można to zrobić – mówiła.

Reklama

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:


Różaniec z bł. Carlem Acutisem.
Podejmij 20 wyzwań Maryi

Podobno każdy internetowy challenge robi się w jakimś szczytnym celu. Chociaż większość ludzi pewnie i tak nagrywa te filmiki tylko dla zabawy i paru lajków, bez głębszej refleksji. A właśnie do takiej bł. Carlo zaprasza swoich dzisiejszych rówieśników, żyjących już bardziej na Instagramie i TikToku niż w prawdziwym świecie. Ten zwyczajny, też zakręcony na punkcie internetu nastolatek swoim życiem – po ludzku sądząc, zbyt krótkim – pokazał, że można patrzeć wyżej i ponad ekranami widzieć Boga. W tej książce razem z Maryją – Tą, która mówiąc „Amen”, podjęła największy challenge w historii ludzkości – wyzwanie za wyzwaniem i tajemnica za tajemnicą skutecznie przekonuje, że różaniec nie musi być nudną modlitwą do odklepania, ale może realnie przemieniać życie.
KUP KSIĄŻKĘ>>>


pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę