Nasze projekty

Arkadiusz Grochot przechodzi z RMF FM do Stacji7

Od początku października Arkadiusz Grochot został dziennikarzem portalu Stacja7.pl. W redakcji będzie odpowiadać za koordynację działu news.

Reklama

Arkadiusz Grochot od ponad trzech lat był wydawcą portalu informacyjnego RMF24.PL. Od 1 października na portalu Stacja7 będzie odpowiadał za koordynację działu informacji.

W swojej dotychczasowej pracy dziennikarskiej zbierałem doświadczenie w redakcji informacyjnej. Teraz w Stacji7 będę mógł wykorzystać swoje umiejętności i połączyć je z tematem, który jest mi szczególnie bliski, czyli sprawami Kościoła – wyjaśnia.

Profesjonalne informowanie o bieżących sprawach dotyczących Kościoła to oprócz bogatego zasobu treści formacyjnych, jeden z ważniejszych obszarów portalu.

Reklama

Nasz portal z roku na rok rozwija się i staje coraz większą siłą medialną Kościoła katolickiego w Polsce. Uważam, że to właśnie media katolickie powinny tworzyć agendę informacyjną i formacyjną Kościoła w Polsce – mówi Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu.

Dlatego już od tej jesieni planujemy znaczne poszerzenie naszych działów, między innymi działu informacyjnego, ale również innych obszarów naszej działalności. Związane z tym będą zmiana struktury zespołu, nowa wersja portalu, a nawet zmiana lokalizacji siedziby redakcji. Zespół Stacji7 ciągle rośnie. Myślę, że Arek wprowadzi do naszych działań wiele energii, nowych pomysłów, także jeśli chodzi o formę publikowanych newsów, wykorzystując bogate już własne doświadczenia. Dlatego niezwykle cieszę się z tego „transferu”  – dodaje.

Jak wyjaśnia Grochot, tworzenie mediów katolickich na najwyższym poziomie jest możliwe, a nawet konieczne. – Wiem, że w polskich mediach katolickich jest miejsce na przedstawianie spraw Kościoła w sposób rzetelny i obiektywny – mówi. Chcę pracować zgodnie z moim mottem zawodowym, które mówi: „Dziennikarz nigdy nie klaszcze” – stwierdza.

Reklama

zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę