Nasze projekty

Ks. Kowalski: Duch Św. sprawia, że jesteśmy podobni do Chrystusa

"Dzięki Duchowi, który zamieszkuje w nas - zmartwychwstaniemy. On sprawia, że jesteśmy podobni do Chrystusa. On wpaja w nas Chrystusowe myślenie, etyczne postępowanie i przede wszystkim przekonuje nas do tego i pozwala nam przeżywać sprawę zasadniczą naszego życia, że nie jesteśmy niewolnikami, ale dziećmi Boga" - mówił ks. Marcin Kowalski, współautor książki "Jutro Niedziela", w Poranku Siódma9.

fot. Juan Pablo Arias/cathopic.com

Już za dwa dni będziemy przeżywać niedzielę Zesłana Ducha Świętego i jak mówi ks. prof. Marcin Kowalski to jedna z największych uroczystości w naszym kalendarzu liturgicznym. Celebrujemy wtedy obecność czy przyjście, czy też właściwie dar stały, który mamy jako chrześcijanie. Uświadamiamy sobie Ducha Świętego. Ta Tajemnicza osoba, która jak mówił Święty Augustyn, wciąż pozostaje dla nas Bogiem nieodkrytym, mimo że jest częścią TRÓJCY, wciąż jeszcze nie uświadamiamy sobie, jak bardzo go potrzebujemy i jak wiele spraw w naszym życiu zależy od Ducha Świętego – powiedział ks. Kowalski („Jutro Niedziela”) w Poranku „Siódma9”.

Opowiedział także o czytaniach, które usłyszymy już w najbliższą niedzielę. W Dziejach Apostolskich będziemy czytali o tym niezwykłym w historii Kościoła momencie, kiedy Duch zstępuje zgodnie z obietnicą Jezusa. Apostołowie pozostali w Jerozolimie czekali na Tego, który miał przyjść z naprawdę wysoka. I On rzeczywiście przychodzi tak jak zapowiedział Jezus – mówił.

„Dzięki Niemu, który zamieszkuje w nas – zmartwychwstaniemy”

Biblista przybliżył także drugie czytanie jakie przypada na tą niedzielę, czyli fragment listu św. Pawła do Rzymian. Tam aż 21 razy pojawia się wzmianka o Duchu. Duchu, który jest absolutnie konieczny dla chrześcijanina, ponieważ dzięki niemu odkrywamy i wypełniamy wolę Bożą – mówił.

Reklama

Jak pisze Paweł, dzięki niemu przestajemy iść na tym starym ego zepsutym, egoistycznym. Dzięki Niemu, który zamieszkuje w nas – zmartwychwstaniemy. On sprawia, że jesteśmy podobni do Chrystusa. On wpaja w nas to Chrystusowe myślenie, etyczne postępowanie i przede wszystkim on przekonuje nas do tego i pozwala nam przeżywać sprawę zasadniczą naszego życia, że nie jesteśmy niewolnikami, ale dziećmi Boga  zauważył współautor „Jutro Niedziela”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę