Nasze projekty

Ks. Krzysztof Cebula: Różaniec nas otwiera

"Różaniec nas otwiera. W październiku na pewno wiele osób sięgnie po różaniec. Jest to modlitwa, która łączy wielu ludzi. Otwiera nas na wspólnotę. Nawet jeśli ktoś nie może przyjść do kościoła, to ma świadomość, że nie jest sami i należy do większej wspólnoty" - mówił w Poranku "Siódma9" ks. Krzysztof Cebula, autor rozważań różańcowych „Na chwile niepewności”.

fot. Dante Di Natale/cathopic.com

Podczas rozmowy ks. Krzysztof Cebula wraz z redaktorem Karolem Gacem poruszyli temat zbliżającego się miesiąca października, poświęconego modlitwie różańcowej oraz przygotowanych z tej okazji przez księdza rozważań różańcowych „Na chwilę niepewności”. Przygotowany podcast z modlitwą różańcową i rozważaniami każdej z tajemnic ma formę audio, a dzięki temu daje możliwość odmawiania w każdej chwili.

Sama świadomość, że gdzieś w tramwaju, w samochodzie, w przerwie między zajęciami, choćby tą jedną tajemnicę danego dnia możemy odmówić razem z Matką Najświętszą. To z nią jest przecież modlitwa. Ją prosimy, by się modliła za nami teraz i w godzinę śmierci – podkreślił ks. Krzysztof Cebula.

Tajemnice różańcowe przeplatają się z naszym życiem, a właściwie odwrotnie. Jeśli to nasze życie powplata tę tajemnice – tą radością, tym światłem, boleścią, także w momencie różnych trudnych myśli, wątpliwości, zmagań to ostatecznie nas to doprowadzi do chwały – dodał.

Reklama

Ksiądz Krzysztof Cebula przybliżył także sposób na to, jak zachęcić tych, którzy być może się wahają, zastanawiają bądź szukają różnego rodzaju wymówek, aby nie odmawiać modlitwy różańcowej. Trzeba zaczynać „małymi łyżkami”. Słuchanie, rozważanie, choćby tylko jednego z tych dwudziestu cudów, które Pan Bóg robi dla nas, to nie jest kwestia tylko tych dziesięciu „zdrowasiek” (…). Mamy taką zdolność, że np. czytając książkę myślami jesteśmy gdzie indziej. Umysł ludzki się rozprasza. Tutaj ważne jest, żeby to rozproszenie było sterowane – mówił.

Premiera podcastu z rozważaniami różańcowymi „Na chwile niepewności” już 1 października na Stacji7. Dołącz do wspólnej modlitwy!

Bądź na bieżąco:

>> YouTube
>> Spotify


Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z ks. Krzysztofem Cebulą w Poranku „Siódma9”:

Reklama

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę