Fot. Gianna Bonello,Unsplash/Stacja7

„Na chwile niepewności”. Rozważania różańcowe [PODCAST] Już od 1 października

Każdy z nas czuje dziś niepewność... wojna, kryzys, podziały. Przychodzą chwile smutku, czasem wzburzenia, rozedrgane emocje... Jak z tym wszystkim sobie poradzić? Modlitwa różańcowa to ten rodzaj modlitwy, który pomaga wszystko wyciszyć, ukoić. Od 1 października można dołączyć do wspólnej modlitwy z autorem przepięknych rozważań - ks. Krzysztofem Cebulą.

Reklama

W samochodzie, parku, tramwaju czy autobusie, w domowym zaciszu, w samotności lub z rodziną. Razem z ks. Krzysztofem Cebulą przygotowaliśmy podcast z modlitwą różańcową i rozważaniami każdej z tajemnic po to, by październik rzeczywiście był czasem powierzenia Matce Bożej naszych codziennych trudności, obaw, lęków. Rozważania będą miały formę audio i będą dostępne od 1 października na naszych kanałach na Spotify i YouTube.

Radość i światło w chwilach niepewności

Ks. Krzysztof Cebula, autor rozważań, jest proboszczem parafii w Czułowie, w gminie Liszki pod Krakowem. Podkreśla, że różaniec jest dla niego sposobem na uspokojenie. Czasem przychodzą chwile niepewności, wzburzenia, różnych trudnych sytuacji, rozedrganych emocji wewnętrznych i wtedy modlitwa różańcowa pomaga mi wszystko wyciszyć w sobie, uspokoić.

Zawsze jest coś trudnego. Kiedy nie było wojny, mieliśmy pandemię. A przecież w różańcu mamy też tajemnice radosne i one zawsze nas uczą, że nie ma takich okoliczności, żeby czegoś radosnego nie dało się zauważyć i dostrzec. Czy tajemnice światła – nie ma takiego mroku, którego nie dałoby się przeniknąć i żeby Pan Bóg nie zapalił jakiegoś małego światła jako taką iskrę nadziei.

Reklama
Reklama
Fot. Stacja7

Dla wszystkich, którzy chcą poczuć wspólnotę

Rozważania różańcowe będą dostępne od 1 października na kanałach Stacji7. Dzięki temu każdy, o dowolnej porze, będzie mógł sięgnąć po wspólne rozważanie poszczególnych tajemnic różańca. Jak podkreśla ks. Krzysztof Cebula – to wyjątkowa okazja do “otwarcia się na świat”. 

Jeśli mamy taką świadomość, że różaniec jest modlitwą odmawianą przez katolików – zwłaszcza w październiku – na całym świecie, to jest niesamowita perspektywa, żeby się dać Panu Bogu otworzyć na to, że to, co nas naprawdę czasem przytłacza – to nie jest wszystko! Kiedy człowiek otworzy się na wspólnotę ludzi modlących się – nawet online, na wszystkich kontynentach – to daje niezwykłą chrześcijańską nadzieję i optymizm, żadne strachy nas nie stłamszą z rozważaniem tego, co takie życiowe. Światło, radość, boleść, chwała – trzeba iść do przodu!

Przeczytaj również

  Ks. Cebula zachęca, by sięgać po tę modlitwę niezależnie od czasu i okoliczności. W samochodzie, w przerwie w zajęciach na uczelni, może gdzieś w parku, jak przyjdzie babie lato wreszcie w październiku – gdzieś tam wszyscy będziemy łączyć w jedną wspólnotę, przywołując Matki Bożej, żeby się ona modliła za nami.

  Reklama
  Reklama

  Premiera podcastu z rozważaniami różańcowymi „Na chwile niepewności” już 1 października na Stacji7. Dołącz do wspólnej modlitwy!

  Bądź na bieżąco:

  >> YouTube
  >> Spotify

  Reklama

  Reklama

  Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

  Najciekawsze artykuły

  co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

  Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  SKLEP DOBROCI

  Reklama

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
  Reklama
  WIARA I MODLITWA
  Wspieraj nas - złóż darowiznę