Nasze projekty

Bp Lityński poświęcił krzyż na Przystanku Jezus

Trwa XVII edycja Przystanku Jezus. Zanim uczestnicy Przystanku Jezus poszli głosić innym Jezusa, spotkali się w kościele pw. NMP Matki Kościoła na Mszy św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Następnie biskup poświęcił biały krzyż na woodstockowym polu.

Tegoroczny Przystanek Jezus różni się od poprzednich, ponieważ większość ewangelizatorów jest w tym czasie zaangażowana w posługę w ramach ŚDM w swoich diecezjach oraz w Międzynarodowym Centrum Ewangelizacji w Krakowie. W tym roku o swoim doświadczeniu wiary opowiada na woodstockowym polu opowiada 65 osób z różnych stron Polski. Siostry zakonne, księża, klerycy i świecy. Wszyscy mieszkają w namiotach na woodstockowym polu.

Na początku Mszy św. bp Lityński podkreślił, że dzieło ewangelizacji nie może obyć się bez modlitwy i ascezy. – Dlatego jest to szczególny czas i wszystkich proszę, abyśmy włączyli się w tą Eucharystię, aby Duch Święty pozwalał nam odczytywać tę misje i to powołanie. Aby te zadania które stają przed nami wypełnić nie według naszego planu i zamysłu, ale według tego, co Duch Święty chce powiedzieć przeze mnie wobec spotkanych braci i sióstr – mówił na początku Mszy św.

Biskup zielonogórsko-gorzowski wygłosił też homilię. – My jako ochrzczeni, jako chrześcijanie posiadamy jeszcze inny język, który jest naszą wielka wartością i na który warto zwrócić uwagę. Jest to język nieba – mówił bp Lityński.

Reklama
Reklama

– Posługujemy się językiem nieba. W tym właśnie czasie posługiwanie się nim jest bardzo potrzebne. Tym językiem nieba jest modlitwa. Nie wszyscy ten język mają opanowany. I to co Was czeka, to jest również pójście też z nauką tego języka. Aby innych nauczyć, a przynajmniej zachęcić. To jest też bardzo ważny i istotny element tego posługiwania, które staje przed Wami – powiedział.

Hierarcha porównał misję głoszenia Chrystusa do meczu piłkarskiego. – Oto misja i zadanie przed nami. Przed nami ważny mecz. Mamy być wszechstronni. Iść z miłością, bronić z pokorą Bożego pokoju. Po prostu mamy orężem miłosierdzia zdobywać królestwo Boże – powiedział na zakończenie.

Po Mszy św., w deszczu bp Lityński pobłogosławił biały krzyż, który jest znakiem rozpoznawczym Przystanku Jezus na woodstockowym polu. Przy nim codziennie odmawiany jest Anioł Pański, Koronka do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Apel Jasnogórski.

Reklama
Reklama

kk / Kostrzyn nad Odrą

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite