Nasze projekty

Biskupi apelują o obronę Jana Pawła II i dystansują się od akcji modlitewnej

17 grudnia spotkała się Rada Stała Episkopatu. W komunikacie wydanym po obradach biskupi dystansują się od akcji „Różaniec do granic czasu”, proszą o obronę św. Jana Pawła II i apelują do księży o zwiększenie liczby Mszy w święta Bożego Narodzenia.

Pierwszym z tematów były ataki na Jana Pawła II, które pojawiły się po publikacji raportu ws. byłego kardynała Theodore’a McCarricka.  „Ludzie młodzi nie mieli już możliwości zetknięcia się z nim bezpośrednio. Nie doświadczyli zatem niezwykłej osobowości i duchowego charyzmatu człowieka, którego życie, głoszenie Ewangelii oraz pokorna i niezmordowana posługa dla bliźnich zmieniły losy Polski i świata” – zwrócili uwagę hierarchowie.

Zaapelowali też o obronę dobrego imienia polskiego papieża. „Stąd też, podkreślając wielkość i świętość Papieża Polaka, biskupi apelują, by szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia, który w naszej tradycji był zawsze czasem rodzinnych spotkań, a który w tym roku, ze względu na pandemię, przeżyjemy w dużej mierze inaczej niż w latach poprzednich, był okazją do serdecznego, międzypokoleniowego dzielenia się świadectwem wiary i dobroci tego wyjątkowego człowieka, której tak wielu z nas osobiście doświadczyło” – napisali.

Biskupi dystansują się od akcji modlitewnej

Według komunikatu biskupi z Rady Stałej KEP wyrazili nadzieję, że zakaz handlu w niedzielę będzie w Polsce utrzymany. „. Niech niedziela pozostanie czasem umocnienia, niekiedy nadwątlonych całotygodniową pracą, więzi rodzinnych i społecznych; niech będzie przestrzenią emocjonalnego wyciszenia i wzmacniania wartości duchowych w każdym z nas” – napisali.

Reklama
Reklama

Hierarchowie dyskutowali też nad sytuacją mediów katolickich w Polsce i zdystansowali się od działalności fundacji Solo Dios Basta, która zaprasza osoby duchowne i wiernych świeckich do włączenia się w zaplanowaną na ostatni dzień Starego Roku inicjatywę modlitewną pt. „Różaniec do granic czasu”. „Doceniając wkład laikatu w dzieło ewangelizacji, Rada Stała zauważa jednak, że Fundacja kolejny raz zaprasza do udziału w wydarzeniu, które pozbawione jest teologicznego i pastoralnego uporządkowania oraz przebiega poza przyjętym programem duszpasterskim i bez współpracy z Komisją Duszpasterstwa KEP” – zwrócili uwagę.

SPRAWDŹ: Biskupi krytycznie o akcji “Różaniec do granic czasu”

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę