Nasze projekty

I Bieg Papieski już za nami

W sobotę na terenie Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie odbył się I Bieg Papieski. Wydarzenie zorganizowali stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wraz ze Stowarzyszeniem "I Ty możesz być wielki". Mimo październikowego chłodnego poranka na starcie biegu zgromadziło się blisko 70 uczestników.

Celem sobotniej imprezy biegowej było promowanie kultury fizycznej i przypominanie postaci papieża Polaka. – Aktywność fizyczna jest teraz bardzo popularna. Była także ważna dla św. Jana Pawła II, który kochał sport. Mamy nadzieję, że jest z nas dumny i kibicuje nam z nieba – podkreśliła Edyta Szporko, rzecznik krakowskiej wspólnoty stypendystów. Dodała, że taka forma przypominania o papieżu promuje wartości przyjaźni i radosnej relacji z drugim człowiekiem, a także zasady „fair play”.

– Ważne, że nie jest to bieganie dla samego biegania. Bardzo fajnie, że jest to połączone z akcją, która ma wesprzeć kształcenie zdolnej młodzieży. Aż chce się biec szybciej – powiedział pan Jacek, uczestnik.

– Kiedyś startowałam w różnych zawodach, potem miałam chwilę przerwy. Ten bieg jest dla mnie momentem powrotu. Jan Paweł II jest mi bliski cieszę się bardzo z tego, że mogę uczestniczyć w pierwszym takim wydarzeniu w Krakowie – dodała z kolei studentka Monika.

Reklama
Reklama

Trasa biegu liczyła 5 kilometrów. Najszybciej pokonał ją Kamil Wojnicki – zajęło mu to nieco ponad 18 minut. – To fantastyczne uczucie – wygrać bieg, któremu przyświeca tak szczytny cel i patronuje wielki Polak. Dużo trenuję i żyję bieganiem bardzo mocno. Myślę, że to super pomysł, bo społeczność biegaczy jest bardzo otwarta na różne akcje charytatywne – przyznał. Najszybszą kobietą w klasyfikacji była natomiast Katarzyna Polak.

Uczestnicy biegu składali dobrowolną opłatę startową. Była to „cegiełka” na organizację wydarzenia, a także wsparcie programu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin, który prowadzi Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. I Bieg Papieski to projekt, którzy stypendyści chcą na stałe zaszczepić w papieskim mieście Krakowie.

Reklama
Reklama

łuk / Kraków (KAI)

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę