Nasze projekty

Aplikacja „Faustyna” już dostępna

Aplikacja Faustyna.pl. na smartfony i tablety, która jest mobilną wersją strony: www.faustyna.pl jest już dostępna w sklepie Google Play. Powstała by ułatwić pielgrzymom z różnych stron świata – zwłaszcza podczas ŚDM – dostęp do najistotniejszych treści związanych z orędziem miłosierdzia i łagiewnickim Sanktuarium.

aplikacjafaustynaAplikacja Faustyna.pl uwzględnia najważniejsze tematy związane ze św. Siostrą Faustyną, z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego w formach, które przekazał jej Jezus, myśli z jej „Dzienniczka” na każdy dzień oraz informacje o stolicy kultu Miłosierdzia Bożego – Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Ponadto zawiera aktualizowane wiadomości tekstowe i zdjęciowe, dostęp do transmisji on-line z kaplicy cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego oraz szybki kontakt z dziełami prowadzonymi w łagiewnickim Sanktuarium.

„Przez tę aplikację Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia wraz ze Współpracownikami dzieli się darem orędzia o Bożym Miłosierdziu, z którym Jezus wysłał św. Siostrę Faustynę do całego świata. Jej bogactwo duchowe i orędzie Miłosierdzia św. Jan Paweł II nazwał „darem Boga dla naszych czasów” i dał Kościołowi i światu na trzecie tysiąclecie” – czytamy na stronach sklepu Google Play, gdzie aplikację można pobrać.

„Bardzo wiele osób łączy się z nami on-line. Ciągle dostajemy informacje z całego świata – bardzo często od Polonii, ale też od ludzi innych języków” – mówi s. Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia. Gdy jest jakaś awaria i któryś z kanałów komunikacji przestaje działać, to siostry natychmiast są alarmowane i proszone o przywrócenie np. transmisji on-line z nabożeństw transmitowanych z klasztornej kaplicy.

Reklama
Reklama

Najwięcej osób łączy się on-line z klasztorną kaplicą w Godzinie Miłosierdzia, ale także podczas Mszy św., jutrzni, nieszporów czy Drogi Krzyżowej. Znaczna część osób, która korzysta z transmisji on-line to ludzie chorzy, przykuci do łóżka. „Te osoby też chcą żyć, chcą mieć duchowy pokarm, chcą być w łączności ze światem. Bardzo pomaga im to, jeżeli mogą pomodlić się z nami i jednocześnie widzieć to miejsce i słyszeć modlitwę – być częścią naszej wspólnoty” – mówi s. Gaudia Skass.

Aplikacja została wykonana przez Karolinę Ślusarczyk i Klaudię Popko częściowo w ramach pracy dyplomowej na Akademii Górniczo-Hutniczej pod kierunkiem dr. Roberta Chodorka, aby ułatwić pielgrzymom z różnych stron świata oraz ludziom młodym, którzy przybędą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży, dostęp do najistotniejszych treści związanych z orędziem miłosierdzia i łagiewnickim Sanktuarium.

Aplikacja będzie dostępna w siedmiu wersjach językowych. W tej chwili można ją pobrać w języku polskim i angielskim.

Reklama
Reklama

pra / Kraków

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę