Nasze projekty

900 wolontariuszy weźmie udział w akcji Caritas „Tak, pomagam”

Blisko 900 wolontariuszy w 89 sklepach będzie zbierać artykuły spożywcze w ramach XIV Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak, pomagam” organizowanej przez Caritas 9 i 10 marca na terenie archidiecezji krakowskiej. Zebrana żywność zostanie przekazana najuboższym jako pomoc przedświąteczna.

„Niektóre parafie segregują i rozwożą paczki z żywnością na bieżąco, już w sobotę, inni robią to tydzień później. Najważniejsze, żeby paczki trafiły do potrzebujących przed Wielkanocą i przyniosły im trochę radości i poczucia, że nie są sami” – podkreśla Agnieszka Homan z krakowskiej Caritas.

Coraz częściej zdarza się, że podczas zbiórki współpracują ze sobą Szkolne Koła Caritas i Parafialne Zespoły Caritas. Młodzi z SKC świetnie sobie radzą podczas dyżurów w sklepach, z kolei członkowie zespołów parafialnych znają osoby potrzebujące pomocy w lokalnym środowisku. Najczęściej paczki trafiają do osób starszych, chorych i samotnych, które obecnie są grupą najbardziej potrzebującą wsparcia.

Sklepy, w których odbywa się zbiórka, są oznaczone plakatami, a wolontariusze zaopatrzeni w imienne identyfikatory. Do wózków znajdujących się za kasami można wrzucać trwałą żywność: mąkę, cukier, makarony, kasze, konserwy mięsne i rybne, ryż, słodycze, olej, bakalie, herbatę, kawę itp. Ci, którzy nie znajdą na swojej drodze sklepu biorącego udział w zbiórce, a chcą się włączyć w organizowaną przez Caritas pomoc, mogą wysłać SMS o treści PACZKA na nr 72052 (koszt: 2,46 z VAT).

Reklama
Reklama

md (KAI) / Kraków

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite