Nasze projekty

28 września Koronka na ulicach miast

Już po raz dziesiąty w wielu miastach Polski odbędzie się akcja modlitewna "Koronka na ulicach miast". Jej celem jest głoszenie orędzia o Bożym Miłosierdziu.

„Koronka na ulicach miast” odbywa się rokrocznie 28 września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko, spowiednika św. s. Faustyny. Do akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, może włączyć się każdy. Wystarczy w jednym z wyznaczonych miejsc indywidualnie lub grupowo odmówić tego dnia Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Osoby, które nie mogą dołączyć do akcji fizycznie, zachęca się do łączności duchowej.

Na przestrzeni ostatnich lat w „Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” włączyli się wierni z kilkudziesięciu państw świata i setek miast i miasteczek w Polsce. – Co roku otrzymujemy tysiące fotografii i wiele relacji (pisanych i filmowych) pokazujących żarliwą modlitwę na ulicy. Jest to wielkie świadectwo wiary o Bożym Miłosierdziu wspólne polskich i zagranicznych miast oraz parafii – przyznają koordynatorzy akcji. Trzykrotnie już o duchowej łączności w modlitwie zapewnił sam papież Franciszek.

Intencje modlitewne na rok 2018

Reklama

W tym roku wierni modlić się będą za kapłanów, o pokój na świecie, za rządzących oraz za swoje rodziny i miasta. Dołączona zostanie także modlitwa w intencji zaproponowanej na wrzesień przez Papieża: „Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.”

Gdzie można dołączyć do modlitwy?

Modlitwa odbędzie się w piątek, 28 września, o godz. 15:00 na skrzyżowaniach ulic i placach kilkudziesięciu miast w Polsce i poza jej granicami. Z roku na rok modlących się przybywa, a do akcji dołączają kolejne miasta. W tym roku w „Koronce…” wezmą udział także wierni m.in. w Palestynie, Japonii, Australii, Nowym Jorku a nawet na Dominikanie. Swoją chęć modlitwy zgłaszają również szpitale. Pełną listę miejsc, w których można dołączyć do Koronki można znaleźć na stronie www.iskra.jezuici.pl

Reklama

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!


Zorganizuj modlitwę w Twojej miejscowości!

Jeśli w danej miejscowości nie ma jeszcze inicjatywy modlitwy Koronką, można zorganizować ją samemu. Jak piszą na swojej stronie pomysłodawcy inicjatywy „Wierni organizują się spontanicznie, zapraszają się nawzajem przy pomocy plakatów, e-maili i SMS-ów , ogłoszenia w lokalnej prasie i portale społecznościowe w internecie”. Zwracają też uwagę, by ze względów bezpieczeństwa o akcji poinformować właściwe służby lokalne. Swoją chęć zorganizowania Koronki warto zgłosić także na stronie poprzez przygotowany formularz. Dzięki temu o modlitwie dowie się więcej osób. Na stronie można pobrać również plakaty i zaproszenia w formie graficznej (kliknij).

Reklama

Akcję objął honorowym patronatem abp Grzegorz Ryś. Koordynatorem akcji jest zespół Iskra Bożego Miłosierdzia, działający przy kościele oo. jezuitów w Łodzi, a opiekunem duchowym o. Remigiusz Recław SJ.


Stacja7/ot

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę