Nasze projekty

24h z Panamą. Przyjdź na „Panamę w Krakowie”

Wszyscy młodzi z Archidiecezji Krakowskiej, którzy nie mogli wyjechać do Panamy, będą mieli możliwość uczestnictwa w 24–godzinnej, duchowej podróży do Panamy.

Reklama

„Panama w Krakowie” to spotkanie, które odbędzie się 26 i 27 stycznia w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie pod hasłem „24h z Panamą” – Oprócz tych, którzy wyjeżdżają na ŚDM, większość zostaje w domu, co nie znaczy, że nie mogą poczuć się uczestnikami tak ważnego w Kościele wydarzenia – mówi ks. Marcin Rozmus, zastępca duszpasterza młodzieży w archidiecezji krakowskiej, koordynator spotkania „Panama w Krakowie”. Program wydarzeń został zbudowany wokół idei Światowych Dni Młodzieży – Koncentruje nas osoba Jezusa Chrystusa, dlatego najważniejszym punktem jest wspólna Eucharystia i każda okazja do modlitwy. Potrzebujemy przy tej okazji wzmocnić naszego ducha, dlatego są konferencje. Chcemy również dobrze czuć się ze sobą i świętować młodość Kościoła, w związku z tym przewidujemy także wspólną zabawę – wyjaśnia ks. Rozmus.

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę 26 stycznia o godz. 20.00. W ten dzień planowane są konferencje, animacje, spotkanie z zaproszonym gościem oraz Wieczór Uwielbienia. Te wydarzenia poprowadzą uczestników do wspólnego przeżycia czuwania z Papieżem Franciszkiem, które przeżyją dzięki transmisji telewizyjnej prosto znad upalnej Zatoki Panamskiej. Niedziela rozpocznie się nietypową pobudką – energetyzującą zumbą, po której odbędzie się wspólny posiłek oraz spotkania warsztatowe w grupach. Po południu uczestnicy wezmą udział we wspólnej modlitwie podczas Eucharystii. Następnie, poprzez transmisję młodzi ponownie połączą się z uczestnikami ŚDM z całego świata skupionymi na modlitwie w czasie Mszy Posłania. Wspólne 24 godziny czuwania i uwielbienia zakończy wieczór z Wodzirejami z Krakowa.

Dodatkowo organizatorzy zachęcają parafie i wspólnoty, by w piątek 25 stycznia 2019 duchowo połączyć się z Panamą przez Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą młodzi będą mogli zorganizować w swojej parafii, dekanacie, rejonie lub w czasie feryjnych wyjazdów rekolekcyjnych, korzystając z oficjalnych rozważań Drogi Krzyżowej z Panamy, towarzyszącym młodym modlącym się razem z papieżem Franciszkiem w Panamie.

Reklama

Ramowy program wydarzenia:

19.00 – Rejestracja uczestników, wydawanie identyfikatorów i pakietów
20.00 – START: przywitanie, przedstawienie programu spotkania
20.30 – GODZINA DLA MARYI
21.30 – OTO JA – konferencja/świadectwo
22.30 – NOC UWIELBIENIA
00.30 – CZUWANIE z papieżem Franciszkiem – transmisja z Panamy
od 02.00 do 06.30 CZAS SPOTKAŃ INDYWIDUALNYCH – z Bogiem, z człowiekiem, z poduszką

07.00 – PANAMA DANCE czyli Zumba o poranku
08.00 – śniadanie
09.00 – przygotowanie do Eucharystii
09.30 – EUCHARYSTIA
11.30 – OTO JA – świadectwo o Helenie Kmieć
13.00 – obiad
14.00 – MSZA POSŁANIA – transmisja z Panamy
16.00 – GODZINA DLA KOŚCIOŁA
18.00 – CZAS ŚWIĘTOWANIA
20.00 – Zakończenie spotkania

Reklama

zś/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite