Nasze projekty

Dzień Czytania Tolkiena. Weź udział w quizie!

25 marca w literackim świecie to Dzień Czytania Tolkiena. To świetna okazja, by poznać bliżej tego niezwykłego pisarza.

Reklama

Jak zaznacza Ryszard Derdziński, miłośnik Tolkiena, 25 marca to ważna data dla chrześcijaństwa, ale też dla świata Śródziemia, gdzie toczy się akcja większości powieści brytyjskiego pisarza. „Gdybyśmy dosłownie brali daty kalendarzowe z Władcy Pierścieni i przekładali je do naszych dat, to właśnie 25 marca upadła Czarna Wieża – to jest ten dzień kiedy Frodo i Sam docierają do Szczelin Zagłady” – mówi w wywiadzie dla Stacji7.

TEOLOGIA TOLKIENA

To także wyjątkowy dzień w naszej redakcji, która zachwyciła się w ostatnim czasie Tolkienem za sprawą ks. Staszka Adamiaka. Wraz z nim przygotowaliśmy podcast i książkę pt. „Teologia Tolkiena„. To publikacja, która zadziwi nie tylko fanów losów Śródziemia!

Reklama
Reklama

Dzięki ks. Staszkowi mogliśmy poznać dokładnie zaskakującą dla niektórych perspektywę tekstów Tolkiena. Okazuje się, że ten wybitny pisarz w niezwykły sposób przekazuje w swoich utworach prawdy wiary chrześcijańskiej. Czy wszyscy czytelnicy jego książek dostrzegają te nawiązania? Z pewnością nie, dlatego z pomocą przychodzi „Teologia Tolkiena”!

Reklama
Reklama

TOLKIENOWE BINGO I QUIZ

Z okazji tego wyjątkowego dnia przygotowaliśmy na naszym koncie na Instagramie dwie zabawy: bingo i quiz. Obie dają szansę wykazać się czytelnikom Tolkiena!

Pochwalcie się na swoich instastories, ile książek Tolkiena udało Wam się przeczytać, a potem spróbujcie swoich sił w krótkim quizie na jego temat.

Zachęcamy do świętowania Dnia Czytania Tolkiena razem z nami!

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę