Fot. Ben Sweet/Unsplash

Zadbaj o świętość! Rekolekcje przed uroczystością Wszystkich Świętych [DZIEŃ 3.]

Ze świętością nieodłącznie związana jest… miłość! Przykład największej miłości dał Chrystus umierając za nas na krzyżu. Czy potrafisz zamiast oczekiwać miłości - okazywać ją innym? O tym w kolejnym dniu duchowego przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych.

Reklama

DZIEŃ 3.
31 października

PRZECZYTAJ: Świętość jest szczególnym podobieństwem do Chrystusa. Jest podobieństwem przez miłość. Poprzez miłość trwamy w Chrystusie, tak jak On sam poprzez miłość trwa w Ojcu. Świętość jest podobieństwem do Chrystusa, które sięga tajemnicy Jego jedności z Ojcem w Duchu Świętym: Jego jedności z Ojcem przez miłość.

Jan Paweł II, Homilia z mszy beatyfikacyjnej Rafała Kalinowskiego i Alberta Chmielowskiego

ZOBACZ: Odpowiedź na pytanie, czy chcę być święty, to tak naprawdę odpowiedź na pytanie, czy chcę naśladować Jezusa. Czy chcę naśladować Go w Jego miłości do ludzi, która jest łaską daną od Pana Boga. Tylko mając w Nim źródło miłości, jesteśmy w stanie obdarować nią innych – tak realizuje się przykazanie miłości i tak wygląda trwanie w Jezusie.

POLECAMY: 5 kroków do świętości, które możemy wyczytać ze sztuki

Reklama
Reklama

ZASTANÓW SIĘ:

  • W jaki sposób okazujesz miłość swoim najbliższym?
  • W jakich sytuacjach trudno Ci przyjąć postawę miłości?
  • Jak często modlisz się do Boga o dar miłości?

ZADANIE: Okaż dziś maksimum miłości pierwszej spotkanej osobie. Wysłuchaj, pociesz, okaż pomoc, nie oceniaj, pomódl się za nią.

MODLITWA O ŚWIĘTOŚĆ ŻYCIA (św. Tomasz z Akwinu) część 3.

Reklama
Reklama

Daj, mi, Panie Boże, serce tak doskonale czujne, by się nie dało odwieść od Ciebie żadną ciekawością; serce szlachetne, które by się oparło niegodnym uczuciom, ciągnącym mnie ku cofaniu się w moich postanowieniach; serce stałe, nie dające się załamać żadnym utrapieniem; serce wolne, niedające się zwyciężyć naciskowi uczuć. Użycz mi, Panie, Boże mój, pojętności do poznania Ciebie, pilności do dążenia ku Tobie i szukania Ciebie, mądrości dla znalezienia Ciebie; sposobu postępowania, który by się Tobie podobał; wytrwałości, wiernie Cię wyczekującej, i ufności; że Cię w końcu spotkam i obejmę.

Daj, bym kary, tu mnie dręczące, przyjmował dla poprawy; bym dobrodziejstw Twoich udzielonych mi w tym życiu, używał jako otrzymanych z Twej łaski i z wdzięcznością, a radości Twoich niech zażywam dopiero w chwale niebieskiej Ojczyzny.

Który żyjesz i królujesz, Boże, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Reklama

POSŁUCHAJ: “Spełniona nadzieja”

Zaprowadź mnie tam, skąd powrotu nie ma,
Gdzie ustaje wiara, spełnia się nadzieja,
Gdzie światłością pachnie każdy skrawek nieba,
Bo ją na swój obraz Miłość wylewa.


>>> DZIEŃ 1. rekolekcji
>>> DZIEŃ 2. rekolekcji


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę