Fot. Ben Sweet/Unsplash

Zadbaj o świętość! Rekolekcje przed uroczystością Wszystkich Świętych [DZIEŃ 1.]

Pierwszy dzień listopada przypomina nam o celu naszego życia - niebie! W dniach poprzedzających uroczystość Wszystkich Świętych zapraszamy na kilka chwil refleksji i duchowego przygotowania się do przeżywania tego dnia.

Reklama

Przez najbliższe trzy dni zapraszamy Was do kilku minut refleksji. W poszczególnych krokach: przeczytaj, zobacz, zastanów się, pomódl się i posłuchaj, chcemy zachęcić Was do zagłębienia się w znaczenie świętości, poznawania przykładu świętych, a przez modlitwę – do realnego zadbania o świętość, która dla każdego z nas jest w zasięgu ręki!

DZIEŃ 1.
29 października

PRZECZYTAJ: Świętość stanowi kres drogi nawrócenia, ponieważ „nie jest ono celem samo w sobie, ale jest raczej pielgrzymowaniem do Boga, który jest święty. Być świętym znaczy naśladować Boga i sławić Jego imię w dziełach, których dokonujemy w naszym życiu (por. Mt 5,16)

Jan Paweł II, Adhortacja “Ecclesia in America”.

Reklama
Reklama

ZOBACZ: Nietrudno znaleźć wśród świętych przykłady osób, które przez całe życie zmagały się ze swoją słabością. Znamy i takich, którzy na świętych wcale się nie zapowiadali, a dziś są jednymi z popularniejszych świętych Kościoła. Ich przykłady uczą nas, że świętość jest propozycją dla każdego człowieka, że polega na ciągłym nawracaniu się i że jest możliwa tylko wtedy, gdy nie tracimy z oczu jedynego celu naszego życia: Pana Boga.

POLECAMY: Święci łajdacy

ZASTANÓW SIĘ:

Reklama
Reklama
  • Czy wyobrażasz sobie siebie jako świętego? Dlaczego?
  • Pomyśl o swoim największym – dotychczas lub jakimś z ostatniego czasu – osiągnięciu. Czy to przyniosło większą chwałę Bogu?
  • Nad czym planujesz pracować w najbliższym czasie, by walczyć o swoje nawrócenie? Wybierz jedną kwestię.

ZADANIE: Wybierz jednego świętego, którego będziesz prosić o wsparcie, gdy będzie Ci naprawdę trudno walczyć o nawrócenie i świętość.

MODLITWA O ŚWIĘTOŚĆ ŻYCIA (św. Tomasz z Akwinu) cz 1.

Pozwól mi, litościwy Boże, bym do tego, co się Tobie podoba, wytrwale dążył, bym tego roztropnie dociekał, to uczciwe za prawdę uznał i doskonale wykonał na chwałę Imienia Twego.

Reklama

Rozporządź – Boże mój – stanem mego życia i daj, bym wiedział, jak wykonać to, czego ode mnie żądasz, oraz spraw, bym wykonał to zgodnie z powinnością i godnością mej duszy.

Daj, Panie, Boże mój, by mię powodzenia i niepowodzenia nie osłabiały na duchu przez wynoszenie się lub przez zniechęcenie. Bym z niczego nie cieszył się lub smucił się, jak tylko z tego, co do Ciebie prowadzi lub od Ciebie odwodzi. Bym nie starał się podobać nikomu, jak tylko Tobie. 

POSŁUCHAJ:

Tylko w Bogu znajdzie spokój dusza moja,
bo od Niego przyjdzie moje zbawienie.


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę