Nasze projekty
Fot. Ben Sweet/Unsplash

Zadbaj o świętość! Rekolekcje przed uroczystością Wszystkich Świętych [DZIEŃ 2.]

Świętość w praktyce. W kolejnym dniu duchowego przygotowania do uroczystości Wszystkich Świętych podpowiadamy kilka wskazówek jak każdego dnia przybliżyć się do świętości.

Reklama

DZIEŃ 2.
30 października

PRZECZYTAJ: Świętość jest zażyłością z Bogiem, jest naśladowaniem Chrystusa ubogiego, czystego i pokornego; jest bezgranicznym umiłowaniem ludzi i oddaniem się ich prawdziwemu dobru; jest miłością Kościoła, który jest święty i pragnie, byśmy i my byli święci, bo taka jest misja, jaką powierzył mu Chrystus.

Jan Paweł II, Adhortacja “Pastores dabo vobis”

ZOBACZ: Nie jest łatwo tak po prostu “naśladować Chrystusa”. Ubóstwo, czystość i pokora to postawy, do których nierzadko jest nam naprawdę daleko. Trudno nam kochać bliźnich, naszych najbliższych, a co dopiero tych nieprzychylnych nam. Świętość to jednak domena ludzi, którzy przede wszystkim żyją w zażyłości z Panem Bogiem. To w Nim i w relacji z Nim mamy szukać dobra innych ludzi, przez co dajemy im wyraz naszej miłości do nich.

POLECAMY: Co to znaczy, że Kościół jest święty?

Reklama
Reklama

ZASTANÓW SIĘ:

  • W jaki sposób na co dzień praktykujesz ubóstwo, czystość i pokorę?
  • W jakich sytuacjach trudno Ci kochać ludzi?
  • Jak często modlisz się do Boga o dar miłości?

ZADANIE: Tego dnia skup się na dobru ludzi wokół Ciebie. Okaż im w ten sposób swoją miłość.

MODLITWA O ŚWIĘTOŚĆ ŻYCIA (św. Tomasz z Akwinu) część 2.

Reklama
Reklama

Niech małym będzie dla mnie wszystko, co przemijające, a za wartościowe niech uznaję tylko rzeczy wiekuistej i trwałej wartości. Oby obmierzła mi radość z tego, co jest pozbawione Ciebie, i obym niczego nie pragnął, co jest poza Tobą i bez Ciebie. Obym szukał przyjemności, Panie, w pracy dla Ciebie, a jakikolwiek spoczynek Ciebie pozbawiony – niech mi sprawia przykrość.

Spraw, Boże mój, bym serce me kierował ku Tobie i bym stale bolał nad moimi zaniedbaniami oraz czynił postanowienia poprawy. Uczyń mnie, Panie, Boże mój, posłusznym bez oporu, ubogim bez przygnębienia, czystym bez zepsucia, cierpliwym bez szemrania, pokornym bez udawania, wesołym bez roztrzepania, poważnym bez przytłaczania, ruchliwym bez lekkomyślności, bojącym się Ciebie bez zwątpienia, szczerym bez dwoistości, czyniącym dobrze bez zarozumiałości, wpływającym na poprawę bliźniego bez wywyższania siebie, budującym go słowami i przykładem bez obłudy. 

POSŁUCHAJ: “Pieśń o zmartwychwstaniu umarłych”

Reklama

Szalony, kto widzi, sądzi, że sen kończy się rano,
a śmierć uważa za sen, mający trwać wiecznie!
Jeśli nadzieja ożywia nam oczy, ujrzymy to, co zakryte,
sen śmierci skończy się rankiem.

>>>DZIEŃ 1. rekolekcji


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę