Nasze projekty
Fot. Keren Fedida/Unsplash

Wielki tłum wszystkich świętych

Wszyscy Święci - czyli kto? Czy 1 listopada czcimy tylko tych świętych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze przez Kościół? Skąd mamy wiedzieć, czy nasi bliscy osiągnęli niebo? Dlaczego świętujemy dzień Wszystkich Świętych?

Reklama

Wszyscy święci?! Nie za duży tłum? Może lepiej zatrzymać się na tych kilku znanych i lubianych, w których towarzystwie czujemy się dobrze. Po co nam ta tłumna uroczystość, skoro wolimy chyba małe święta w znanym gronie?

ZOBACZ: Modlitewnik za zmarłych. „Śpieszmy się kochać ludzi”

Tam jest twoje miejsce

Po pierwsze ta rzesza świętych ma nam przypomnieć: twoje miejsce jest w niebie. Każdy ma tam dom przygotowany przez Zbawiciela. Czasem, przygnieceni ciężarem grzechów, możemy myśleć, że niebo jest dla wybranych.

Reklama

Popatrzmy uważnie na tych szczęśliwych Bogiem ludzi: są tam nie tylko papieże i święci pustelnicy, nie tylko okryci chwałą krwi męczennicy. Jest tam rzesza sprzątaczek i gospodyń, prostych rolników, nauczycieli, są bezrobotni i malutkie dzieci. Jest tam każdy, bo każdy ma być świętym – człowiekiem zatraconym w Bogu i zakochanym w ludziach.

Świętych obcowanie

Po drugie wszyscy święci nam mówią: chociaż jeszcze jesteś na ziemi, nie jesteś sam. My jesteśmy z tobą i chcemy ci pomóc przejść do domu ojca. Niczego za to nie chcemy. Jesteśmy bezinteresowni i pragniemy jedynie twojego szczęścia. Szczęścia na wieki.

CZYTAJ: Wylosuj świętego i wraz z nim módl się za dusze czyśćcowe. Poznaj inicjatywę „Czysty Czyściec”

Reklama

Za czym gonisz?

Po trzecie wszyscy święci mówią: to życie przeminie, popatrz, co jest dla ciebie ważne, czemu się poświęcasz, za czym gonisz? Czy tak podejmujesz decyzje, aby one prowadziły ciebie i twoich bliskich do nieba? Co zostanie po tobie? Ile miłości pozostawisz po sobie, miłości do Boga i ludzi? Bo tylko ona ostatecznie się liczy.

Ten wielki tłum, anonimowy, rozmiłowany w Bogu i ludziach, kochający i walczący za nas. Nie jesteśmy sami. I sami nie pozostaniemy.

Przypominamy artykuł, który pierwotnie ukazał się na portalu stacja7.pl w roku 2016.

Reklama

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę