Nasze projekty
Dorota Smoleń

Różaniec Rodziców

Już jakiś czas temu zauważyłam, że w moich relacjach z dziećmi za dużo na nie wrzeszczę, a za mało modlę się w ich intencji. Chciałam to zmienić, ale jakoś nie miałam pomysłu i bodźca. W ostatnią niedzielę w czasie Mszy świętej powierzałam ten problem Panu Bogu. I oto przy wyjściu z kościoła zobaczyłam plik kserówek zatytułowanych "Dlaczego warto modlić się za swoje dzieci na różańcu!"

Reklama

„Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, skończyło dobrą szkołę, czasem dobre studia, miało dobry zawód, wspaniałą rodzinę (…) Szukamy znajomości u osób, które mogą jak najwięcej „załatwić”! A jest Ktoś, kto może wszystko! Na dodatek pomaga darmo! On może wszystko, bo jest Wszechmogący. Ta osoba to Bóg.” – tak rozpoczyna się tekst, który przestudiowałam w domu. Dalej – krótka historia Różańca Rodziców, kilka informacji praktycznych i kilka świadectw rodziców, który wymodlili dla swoich dzieci przeróżne łaski: matka wymodliła trzeźwość dla dziecka, Małgosia zdrowie dla ciężko chorego synka, inna matka poprawienie relacji między jej synami w wieku gimnazjalnym. Wspólnota skupia rodziców małych i dorosłych dzieci, rodziców w trudnych sytuacjach i tych, którzy mocą modlitwy chcą ochronić swoje dzieci przed wejściem na złe ścieżki.

 

Różaniec Rodziców

Reklama
Reklama

Do wspólnoty można przystąpić bardzo łatwo, wystarczy wejść na stronę www.rozaniecrodzicow.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. W odpowiedzi otrzymamy prośbę o potwierdzenie zgłoszenia, a już w następnym mailu informację, do której róży zostaliśmy przypisani i którą tajemnicę mamy odmawiać w tym miesiącu. Po miesiącu otrzymujemy kolejny e-mail z prośbą o potwierdzenie uczestniczenia w modlitwie. Modlimy się indywidualnie, codziennie, w dogodnym dla nas czasie i miejscu. Różaniec Rodziców jest wspólnotą, ponieważ 20 nieznanych sobie osób codziennie modli się za wszystkie dzieci członków danej róży.

 

Mocno wierzę w potęgę  różańca, nie trzeba mnie więc przekonywać, że te kilka minut codziennej modlitwy może przynieść wielkie owoce.

Reklama
Reklama
 

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite