Nasze projekty
V0034629 Angels pray at the birth of Christ, nativity Credit: Wellcome Library, London. Wellcome Images [email protected] http://wellcomeimages.org Angels pray at the birth of Christ. Nativity scene on Christmas card showing Mary and Joseph in the stable with the Christ child surrounded by angels with shepherds looking on and the star of Bethlehem in the background. Chromolithograph. Published: -Copyrighted work available under Creative Commons Attribution only licence CC BY 4.0 http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Najcichsza cicha noc

Dlaczego cicha noc? Dlaczego wśród nocnej ciszy? Ile jest kolęd o ciszy i dlaczego o ciszy? Najważniejsze wydarzenie świata, które zaczęło całkiem nowy początek wszystkiego, odbywa się w ciszy i my świętujemy je w ciszy, bez żadnych petard, rac i okrzyków.

Reklama

Każdy rodzic, który spędził pierwsze dni i miesiące życia ze swoim dzieckiem wie, jak ważna jest cisza. Ta cisza majestatyczna i piękna, wprowadzająca spokój, kiedy patrzymy na słodko śpiące dziecko i ta cisza tak potrzebna do chwilowego odpoczynku, wytchnienia, pozbierania myśli w ferworze nowych spraw i obowiązków związanych z narodzinami dziecka. Nie ma w tym czasie nic bardziej wprowadzającego spokój niż ta cisza.

Jak zatem wielka powinna być cisza, gdy rodzi się sam Bóg? Jakie uroczyste skupienie? Wszyscy troszczymy się wtedy o to, by Go nie obudzić, by spał, rósł, rozwijał się. Mamy śpiewać, grać i kłaniać się, ale tak cicho, by Go nie zbudzić, nie przerwać tej ciszy. 

Cisza jest nam bardzo potrzebna. Spokój i cisza dziecięcego pokoju, spokój i cisza betlejemskiego żłóbka. Choć raz w roku dajmy sobie czas na ciszę. Zróbmy sobie prezent i dla odmiany w tych najpiękniejszych dniach w roku, w oderwaniu od zgiełku i biegu, niech towarzyszy nam cisza. Wielka Cisza, którą zafundował nam Pan Bóg dwa tysiące lat temu, niech będzie tym jednym dniem luksusu i majestatyczności, o które przecież próbujemy walczyć przez cały rok.

Reklama
Reklama

Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej, 

Stało się, między ludzi wszedł Mistrz Wiekuisty

Reklama
Reklama

Cyprian Kamil Norwid

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia z głębi serca życzę wszystkim naszym Czytelnikom 

Reklama

zrozumienia i przyjęcia Króla Ciszy, Króla Wszechświata, 

który narodził się, by wprowadzić spokój i ciszę w nasze serca. 

Niech to słodko śpiące Dziecię daje nam w Święta radość i pokój w rodzinach. 

Niech uczy miłości, cierpliwości i pokory. 

Niech Jego Światło zawsze wskazuje nam drogę do Niego Samego i do drugiego człowieka.

 

Wesołych Świąt!

W tym numerze:

 

W drodze do Betlejem


Na Polu Pasterzy


O czym przypomina nam drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia?


Samotność przy świątecznym stole


Mesjasz z Palestyny B


Śpiewnik z kolędami – do pobrania!


Modlitwa przy wigilijnym stole


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę