„Miłość to nie kłódka przypięta do mostu”

Jak radzą sobie z konfliktami, związkami na odległość i kiedy wiedzieli, że odnaleźli prawdziwą miłość? W panelu dyskusyjnym zorganizowanym przez Stację7.pl uczestniczyli narzeczeni, którzy swoje związki budowali dzięki nauczaniu o. Adama Szustaka OP zawartemu w cyklu „Ballady i romanse”

Reklama

Trwające od czwartku Targi Wydawców Katolickich w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego cieszą się sporym zainteresowaniem. Stacja7.pl tym razem zorganizowała panel dyskusyjny pt. „Ballady i romanse czyli sposób na udaną randkę”.

Założeniem organizatorów było show z udziałem narzeczonych, którzy tworząc relacje między sobą kierowali się naukami o. Adama Szustaka OP. Zaproszeni na panel dyskusyjny opowiedzieli o początkach swoich związków i próbach pogodzenia życia na odległość.

Ola, jedna z uczestniczek debaty, stwierdziła, że na pierwszą randkę najlepsza jest pielgrzymka. „Człowiek wtedy nie udaje, wygląda naturalnie” – powiedziała. Opisała również historię poznania Marcina i podróżowania między Warszawą a Krakowem, gdzie mieszka jej narzeczony.

Reklama
Reklama

Ania i Krzysztof za miesiąc staną się małżeństwem, ale już teraz podkreślają, że trzeba kierować się słowami papieża Franciszka, które wypowiedział podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży: „Przepraszam, proszę, dziękuję”.

„Tworzenie związku jest trudne, ale jednocześnie cudowne”- mówiła Ania. „Wymaga to jednak dużo pracy”- kontynuowała. Według niej trzeba wiedzieć, za co dziękuje się drugiej osobie, umieć przyznawać się do błędu i prosić, czyli wyrażać swoje myśli, które przecież są ukryte dla innych. Uczestnicy dyskusji jednomyślnie stwierdzili również, że drugą osobę można poznać podczas wyjazdów, podróży i nie trzeba podejmować decyzji o zamieszkaniu razem przed ślubem.

Zaproszeni do udziału w panelu dyskusyjnym często powtarzali, że związek uczy cierpliwości i sprawia, że ludzie się do siebie upodabniają. Dzięki takiej relacji człowiek uczy się cierpliwości i pokory, a spokój jest oznaką dojrzałości.

Reklama
Reklama

Pod koniec debaty moderatorzy zapowiedzieli, że przebywający w Ekwadorze o. Adam Szustak OP niebawem rozpocznie prace nad trzecią serią filmów z cyklu „Ballady i romanse”.
Targi Wydawców Katolickich w Warszawie organizowane są już po raz dwudziesty trzeci. W tym roku udział zapowiedziało 160 wystawców. Oprócz prezentacji blisko 10 tys. tytułów, odbywają się także spotkania z autorami, pokazy filmów czy wystawy. Podczas imprezy podczas gali w sobotni wieczór zostaną również wręczone nagrody „Feniks” dla najlepszych książek o tematyce katolickiej.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę