Nasze projekty
Reklama
fot. Shot By Ireland/unsplash.com

Najpiękniejsze biblijne imiona dla dziewczynek

Narodzinom dziecka towarzyszy wiele wyjątkowych chwil. Z pewnością należy do nich wybór imienia. Wśród tysięcy propozycji warto zwrócić uwagę na biblijne imiona, które niosą ze sobą głębokie znaczenie i historię. Poznaj najpiękniejsze biblijne imiona dla dziewczynek!

Wraz z pojawieniem się na świecie nowej pociechy, trzeba wybrać i nadać jej imię. Wybór odpowiedniego imienia to nie lada wyzwanie, które często niesie ze sobą duże znaczenie emocjonalne i symboliczne.

Wielu rodziców, aby ułatwić sobie wybór spośród tysięcy możliwości, najpierw obiera sobie pewne kryteria. Osoby, które żyją blisko Kościoła często stawiają sobie jako argument, że imię ich pociechy musi nosić jakiś święty, ponieważ to także wybór patrona.

Podczas wyboru imienia, nie może zabraknąć także tych pochodzących z Pisma Świętego. Biblijne imiona od tysięcy lat cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno ze względu na swoje piękno, jak i głębokie znaczenie. Sprawdź tą listę najpiękniejszych imion biblijnych dla dziewczynek, które mogą stać się dla ciebie inspiracją!

Reklama

Biblijne imiona dla dziewczynek – poznaj je!

1. Maria

Maria to jedno z najpopularniejszych i najbardziej cenionych biblijnych imion dla dziewczynek. Kto z nas nie zna osoby o tym pięknym imieniu. Pochodzi ono z języka hebrajskiego, od słowa „Miriam” i oznacza „umiłowana przez Boga”. W Biblii odgrywa jedno z najważniejszych miejsc, ponieważ nosiła je Matka Jezusa Chrystusa. Maria można tłumaczyć również jako „napawająca radością” lub „naznaczona”. W wielu krajach, także i w Polsce imię to posiada szczególną wartość.

ZOBACZ>>> Maria jako nastolatka z Nazaretu. Filmowe ujęcia

Reklama

2. Anna

Innym, również noszącym szczególną wartość biblijnym imieniem dla dziewczynki jest imię Anna. Pochodzi ono z języka hebrajskiego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza „łaskę”. W Biblii Anna to matka proroka Samuela.

3. Elżbieta

Reklama

Imię Elżbieta także pochodzi z języka hebrajskiego i brzmi: Elisheba i można je tłumaczyć jako „Bóg moją przysięgą” lub „poświęcona Bogu”. W Biblii imię to nosiła matka Jana Chrzciciela, żona kapłana Zachariasza, która była również krewną Marii z Nazaretu, czyli Matki Jezusa Chrystusa.

PRZECZYTAJ>>> Zachariasz i Elżbieta: wujek i ciocia Jezusa, a przede wszystkim rodzice Jana Chrzciciela

4. Ewa

W zestawieniu biblijnych imion dla dziewczynek nie mogło zabraknąć imienia Ewa, które nosiła pierwsza kobieta stworzona przez Boga. Imię to pochodzi z języka hebrajskiego d słowa „hawla” lub „hawwa”, co można tłumaczyć jako „dająca życie” lub „pochodząca od męża”.

5. Magdalena

Imię Magdalena pochodzi z języka aramejskiego. Swoje początki zawdzięcza Marii, która pierwsza ujrzała zmartwychwstałego Jezusa. Otóż Maria pochodziła z miasteczka Magdala – w tłumaczeniu wieża, twierdza. Przydomek Marii z Magdali, wkrótce stał się imieniem: Maria Magdalena. Dlatego też imię Magdalena oznacza po prostu pochodząca z Magdali.

ZOBACZ>>> Ta, która spotkała Go pierwsza. Maria Magdalena w „The Chosen” i „Pasji”

mamadu.pl, wikipedia.org/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę