Nasze projekty
Reklama
fot. Unsplash

Jak być dobrym gościem na weselu?

Aby być dobrym gościem na weselu, wcale nie trzeba dużo dać do koperty. Co więc trzeba zrobić? Przekonajmy się!

Okres weselny trwa w pełni. Chodzimy na wesela członków rodziny i przyjaciół. Ale czy jesteśmy dobrymi gośćmi weselnymi? Przekonajmy się!

Pomóż w przygotowaniach

Najczęściej po otrzymaniu zaproszenia na ślub, widzimy się z młodą parą dopiero na ślubie. W końcu tuż przed swoim wielkim dniem, mają bardzo wiele pracy. Cały czas w biegu, przymiarki, i tak aż do wesela. My cieszymy się, że będziemy mogli towarzyszyć młodym podczas ich uroczystości, ale… przychodzimy na gotowe.

A gdyby tak zapytać młodych czy nie potrzebują naszej pomocy w organizacji? Może warto im doradzić, a może zaproponować, że przejmiemy za nich parę spraw przed ich wielkim dniem? Nawet jeśli przyszli małżonkowie nie będą potrzebowali pomocy, z pewnością docenią naszą propozycję. Gdyby jednak kiedyś mieli sytuację kryzysową, będą wiedzieli do kogo przyjść.

Reklama

Czytaj także >>> Prezent ślubny. Co podarować młodej parze?

Przyjmij Komunię Świętą w intencji młodej pary

Bardzo często jako goście weselni zapominamy po co właściwie przychodzimy na ślub. Jesteśmy tam, bo chcemy razem z młodą parą cieszyć się ich miłością i modlić się w ich intencji. I właśnie o tym tak rzadko pamiętamy.

Proponujemy zatem, by w ferworze przygotować do wesela bliskich, zadbać nie tylko o piękny strój, buty, o zawartość weselnej koperty, ale także o czyste serce. Właśnie po to, by ofiarować Komunię Świętą w intencji młodej pary. To będzie najpiękniejszy prezent, który możecie im podarować.

Reklama

Aktywnie uczestnicz w zabawie

Po pięknej ceremonii ślubnej, przychodzi wesele. Jak zatem poznać dobrego gościa? Po tym, jak się bawi! Naprawdę w trakcie ślubu i wesela jest się z czego cieszyć! Macie nowego członka rodziny, albo nowego przyjaciela lub przyjaciółkę w paczce znajomych. Oficjalnie powstała nowa rodzina.

Zatem wchodźcie na parkiet tak dużo razy, jak pozwalają wam siły. Bijcie brawo dla młodej pary, kosztujcie pyszności na stołach i bierzcie udział w zaproponowanych zabawach (jeśli oczywiście są w granicach waszej strefy komfortu). Bawcie się tak, jak lubicie najlepiej. W ten sposób z pewnością sami zapamiętacie to wesele doskonale, a także sprawicie ogromną radość świeżo upieczonym małżonkom.

Czytaj także >>> Czytania na ślub. Jakie wybrać?

Reklama

Nie komentuj

Bardzo często jako goście weselni lubimy komentować to, co dzieje się na weselu. Za słony rosół, suknia panny młodej mogła być ładniejsza, a zespół mógłby lepiej grać. Zawsze znajdzie się powód do narzekania. Jeśli chcemy być dobrym gościem weselnym, zdecydowanie lepiej jest przyjść na ślub i zabawę z pozytywnym nastawieniem.

Zamiast negatywnie komentować dekoracje, jedzenie, muzykę – spróbujmy spojrzeć na wszystko bardziej przychylnym okiem. W końcu para młoda bardzo długo przygotowywała się do swojego wielkiego dnia. Bardzo starali się wszystkim dogodzić, a jak wiemy – to niemożliwe. Zatem schowajmy swoje indywidualne preferencje do kieszeni i doceńmy ogrom przygotowań pary młodej.

Nie samym weselem para młoda żyje

Ślub, wesele i po weselu. Dzień lub dwa dni szalonej zabawy z rodziną i przyjaciółmi, a potem zaczyna się prawdziwe życie młodych małżonków. Często bywa tak, że po zabawie weselnej dużo gości nagle znika z życia świeżo upieczonych małżonków. Najczęściej są to znajomi, którzy mają inne, życiowe priorytety. W końcu młodzi zakładają rodzinę, często tuż po ślubie mają dzieci i mniej czasu na kontakt z przyjaciółmi.

Młoda para szczególnie na początku małżeństwa potrzebuje wsparcia. Wesele to tylko początek ich drogi, a przyjaźnie i wszystkie znajomości definiuje to, co dzieje się po nim. Zatem, jeśli chcesz być dobrym gościem, nie zapomnij, że po ślubie wciąż toczy się życie. Złóż wizytę świeżo upieczonym małżonkom, spotkajcie się na pizzę i wspieraj ich, gdy tego potrzebują.

W ten sposób będziesz najlepszym gościem weselnym, a przede wszystkim najlepszym przyjacielem młodej pary.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę