Nasze projekty
fot. Unsplash

Życzenia ślubne. Jakie złożyć młodej parze?

Jako goście weselni piszemy życzenia na upominkowych kartkach, a także składamy życzenia parze młodej twarzą w twarz. Co powiedzieć świeżo upieczonym małżonkom w dniu ich ślubu. Czego im życzyć?

Reklama

Sezon weselny trwa w najlepsze. Kiedy zakończył się Wielki Post, ślubna machina ruszyła i coraz więcej par, mówi sobie wyczekiwane, sakramentalne „tak”. Wobec tego my – goście weselni, stoimy przed wyzwaniem – „jakie życzenia ślubne złożyć młodej parze?”. Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie!

Życzenia ślubne pisane

Nikt z nas nie przychodzi na wesele z pustymi rękami. Wszyscy mamy ze sobą przede wszystkim kopertę, a w niej znajduje się kartka z życzeniami. Spraw, aby nie znalazły się w niej tylko rymowane życzenia, które z automatu znajdują się na większości kartek, ale aby były spersonalizowane i jedyne w swoim rodzaju. Jak to zrobić?

Pierwszym sposobem jest napisanie tego, co faktycznie ci w duszy gra. Pomyśl o wszystkich dobrych emocjach, którymi darzysz młodą parę, a teraz – przelej to wszystko na papier! Powiedz o tym, jak bardzo małżonkowie są dla ciebie ważni, ile razem przeszliście, z czym ci się kojarzą, a przede wszystkim podziel się z nimi tym, jak mocno życzysz im szczęścia i niegasnącej miłości. Jeśli znasz marzenia młodych, ich oczekiwania, plany – nie zapomnij wspomnieć o tym, aby się spełniły!

Reklama

Takie życzenia są niezwykłe, bowiem podczas składania życzeń w sali weselnej bądź przed kościołem, nie zawsze jest czas na długie przemówienia. Dzięki spisanym gratulacjom, para młoda po uroczystości, gdy będzie otwierała podarunki – z pewnością ucieszy się, że tyle serca włożyłeś w pisanie życzeń i twoje słowa pozostaną im na zawsze w pamięci.

Czytaj także >>> Prezent ślubny. Co podarować parze młodej?

Dodaj sentencję!

Aby nieco urozmaicić swoje życzenia pisane, możesz dodać do nich wyjątkową sentencję doskonałą na tę okazję. Jaką? To już zależy tylko od ciebie! Postaw na swojego ulubionego autora, cytat biblijny lub wybranego świętego, bądź ulubioną sentencję młodej pary. Ważne, aby były to maksymy o miłości, szczęściu, spełnieniu, rodzinie – takie, które ucieszą młodą parę. Mamy dla ciebie kilka swoich propozycji. Możesz wybrać jedną z nich, bądź poszukać innych, wartościowych cytatów!

Reklama

Cytaty do życzeń ślubnych

Człowiek wie, że to miłość, kiedy chce przebywać z druga osobą i czuje, że ta druga osoba chce tego samego

Nicolas Sparks

Prawdziwa miłość zaczyna się tam, gdzie niczego już w zamian nie oczekuje

Reklama

Antoine de Saint-Exupéry

Dotąd dwoje choć jeszcze nie jedno. Odtąd jedno choć nadal dwoje

Karol Wojtyła

Niech miłość i wierność cię strzeże; przymocuj je sobie do szyi, na tablicy serca je zapisz

(Prz 3,3)

Wszystkie wasze sprawy niech się dokonują w miłości!

(1 Kor 16,14)

Miłość to tak jak wieczność bez przed i potem

ks. Jan Twardowski

Tyś jest najwyższą z sił, wszystko ulega tobie, miłości!

Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby jest ważniejsze niż twoje

J. W. Goethe

Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie

św. Jan Paweł II


Miłość – ona jedna nie podlega upływowi czasu. Trwa – jeśli jest – jest wieczna

Halina Poświatowska

Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie

Konstanty Ildefons-Gałczyński

Do powyższych intencji możesz się odnieść w dalszych życzeniach, wtedy nabiorą one wyjątkowego wymiaru. Na przykład możesz napisać: Św. Jan Paweł II mówił: Musicie być silni miłością, która wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma, tą miłością, która nigdy nie zawiedzie. Takiej miłości wam życzę, byście ufali, że ona nigdy was nie zawiedzie, że będzie was prowadzić przez wszystkie dni waszego życia niezależnie od okoliczności. Życzę wam, byście zawsze trwali w swojej przysiędze, którą dziś przed Bogiem złożyliście, a także wiary, że miłość, którą sobie ślubowaliście – wszystko przetrzyma, a przede wszystkim – nigdy nie ustanie.

Zobacz także>>> Rozmowy z Janem Pawłem II: Miłość

Rymowanka

Rymowanki znajdują się na większości kartek ślubnych. Nie zachęcamy cię, byś stawiał właśnie na taki rodzaj pisanych życzeń. Jednak, jeśli sam lubisz rymowanki lub wiesz, że para młoda je lubi – napisz swoją rymowankę, spersonalizowaną – to wcale nie jest trudne! :)

Co powiedzieć parze młodej?

Na sali weselnej bądź przed kościołem zawsze jest chwila, że każdy gość twarzą w twarz może złożyć parze młodej życzenia. Wszyscy wówczas cieszą się ze szczęścia świeżo upieczonych małżonków i wyrażają swoją radość poprzez ciepłe słowa skierowane do młodych. Trzeba pamiętać, że jesteś jednym z wielu gości, którzy czekają, by złożyć małżonkom życzenia, dlatego w swoich życzeniach skup się na tym, co najważniejsze i postaraj się być zwięzły.

Ważne, abyś te życzenia powiedział z serca. Bądź szczery i pamiętaj o potrzebach, marzeniach młodych. Nie życz im tego, czego od nich oczekujesz, ale tego, aby spełniło się to, czego oni oczekują od życia. Życz im przede wszystkim zdrowia, miłości, radości, szczęścia, a także wzajemnego szacunku, zrozumienia i wytrwania w złożonej przysiędze. Nie zapominaj, by życzyć im Bożego błogosławieństwa i opieki Świętej Rodziny. Bądź serdeczny – to wystarczy, by wzbudzić uśmiech na twarzach młodej pary!

To już wszystkie nasze sugestie dotyczące życzeń ślubnych. Mamy nadzieję, że dzięki naszym sugestion złożysz parze młodej najpiękniejsze życzenia!

Czytaj także >>> Czytania ślubne. Jakie wybrać?

kw/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę