fot. Eugene Zhyvchik / Unsplash

„Świąteczny hymn o miłości”. Ten tekst porusza serce i sumienie

Co zrobić, by w Boże Narodzenie nie stracić z oczu tego, co najważniejsze? Poruszający tekst, inspirowany "Hymnem o miłości" z Listu do Koryntian, może stać się rachunkiem sumienia z naszych przygotowań do Świąt, przygotowań na spotkanie z Miłością, która rodzi się w Betlejem.

Reklama

Świąteczny Hymn o miłości to tekst, którego autorzy prowadzą na Facebooku stronę „Rodzina Bogiem silna”. Powstał z inspiracji Listem św. Pawła do Koryntian, a dokładnie znajdującym się tam Hymnem o miłości.

Słowa „Świątecznego hymnu o miłości” są jak bożonarodzeniowy rachunek sumienia, na który warto poświęcić chwilę czasu i uwagi, mimo zabiegania i zdającej się nie ustawać krzątaniny. Ten tekst może pomóc przypomnieć sobie, co tak naprawdę w tych Świętach jest ważne.


Świąteczny Hymn o miłości

Gdybym udekorowała mój dom pięknymi ozdobami i świecącymi lampkami, ale nie okazałabym miłości mojej rodzinie, byłabym tylko dekoratorką.

Reklama

Gdybym spędziła wiele godzin w kuchni, aby przygotować wspaniałe potrawy, mój stół byłby pięknie przybrany i stałoby na nim 12 potraw, ale nie okazałabym miłości mojej rodzinie, byłabym tylko dobrą kucharką.

Gdybym oddała wiele rzeczy dla ludzi potrzebujących i zrobiła zbiórkę pieniędzy dla nich, ale nie byłoby w tym miłości, byłabym tylko dobrym człowiekiem.

Gdybym zrobiła na czas wszystkie zakupy, była na różnych spotkaniach bożonarodzeniowych, śpiewała kolędy, ale nie skupiłabym się na Jezusie, to straciłabym z oczu to, co najważniejsze.

Reklama

Miłość – zrobi przerwę w gotowaniu, aby uścisnąć dziecko;
Miłość – odłoży na chwilę dekoracje, aby pocałować męża;
Miłość – jest uprzejma, nawet kiedy jesteś zmęczona i w pośpiechu;
Miłość – nie zazdrości, gdy inni mają ładniejsze dekoracje i lepsze prezenty;
Miłość – nie krzyczy na dzieci, aby zeszły z drogi;
Miłość – nie daje tylko tym, co mogą oddać, ale cieszy się, kiedy może obdarować kogoś kto, nie może dać nic w zamian;
Miłość – wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi;
Miłość – nigdy nie zawiedzie – komputer zawiesi się albo popsuje, biżuteria zgubi się, o prezentach z ostatniej gwiazdki wkrótce zapomnisz, ale dawanie darów miłości nigdy nie ustanie.

(zainspirowane Listem do Koryntian)


Tekst „Świątecznego hymnu o miłości” udostępniamy za zgodą administratorów fanpage’a „Rodzina Bogiem silna.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Wspieraj nas - złóż darowiznę